Rejestracja

Nowe oblicze polskiej energetyki

Podstawowym celem organizowanego we wrześniu 2018 roku we Wrocławiu IV Kongresu Energetycznego, jest przedstawienie szerokiego spektrum poglądów i umożliwienie rzeczowej dyskusji w gronie ekspertów i praktyków, na temat najważniejszych zagadnień dotyczących polskiej branży energetycznej, a także jej obrazu na tle przemysłu energetycznego w Europie i w świecie. W naszym przekonaniu tematem najwyższej wagi wciąż pozostaje kwestia bezpieczeństwa energetycznego zarówno Polski, jak i całej Unii Europejskiej. W trakcie Kongresu będziemy się starali odpowiedzieć m.in. na pytania dotyczące kierunków zmian oraz kształtu nowego oblicza polskiej energetyki a także kluczowych przedsięwzięć planowanych i realizowanych przez obecny rząd.

Tematyka obrad obejmie także tradycyjnie zagadnienia związane z nowinkami technicznymi oraz z wdrażaniem innowacji podnoszących efektywność przemysłu energetycznego. Ponadto ważnymi tematami poruszanymi w trakcie paneli będą z pewnością: energetyka jądrowa – polski program narodowy; rola energetyki w rozwoju polskiej elektromobilności – szansa na budowę nowego przemysłu w Polsce; Polska graczem na globalnym rynku LNG; nowe modele biznesowe i trendy elektryfikacji; a także finansowanie innowacji w energetyce.

Dostrzegając wyraźną determinację rządu i spółek w dążeniu do wprowadzeniu jakościowych zmian w wielu segmentach sektora energetycznego, zderzymy te działania z opiniami i doświadczeniami naukowców, ekspertów, praktyków i branżowych decydentów. IV DKE będzie doskonałą platformą do swobodnej wymiany myśli, poglądów i dalekosiężnych wizji. Mamy nadzieję, że pomoże to w podejmowaniu przyszłych decyzji dotyczących funkcjonowania tej tak ważnej dla kraju branży. Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji. Klikając na ten link można wypełnić formularz rejestracyjny.

Także tegoroczna Konferencja otrzymała Patronat Honorowy ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego.

Termin i miejsce

Termin:
19-20 września 2018 roku
Miejsce:
Hotel Novotel Wrocław Centrum
Powstańców Śląskich 7a-7b, Wrocław

 

Organizator i koszt

Organizator:
Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych
Koszt uczestnictwa w Kongresie:
Podstawowa opłata konferencyjna wynosi 1700zł netto +VAT
Cena nie obejmuje kosztów zakwaterowania.

Program IV Kongresu Energetycznego DISE
Wrocław, 19-20 września 2018

Czy można już mówić, że polska energetyka nabiera nowego oblicza? Czy elektromobilność to faktycznie szansa i przyszłość dla polskiej gospodarki? Czy Polska rzeczywiście staje się bezpieczna w zakresie dostaw gazu? Czy energetyka atomowa ma w Polsce sens?

To tylko kilka pytań, które nasuwają się obserwującym galopujące zmiany w polskiej, europejskiej i światowej branży energetycznej. Warto sobie na nie odpowiedzieć. Jednak żeby mieć pewność, że odpowiedź ta jest bliska prawdzie, niezbędne jest zderzenie własnych poglądów z tym, co myślą na ten temat inni: eksperci, fachowcy, naukowcy, branżowi decydenci i wysocy przedstawiciele administracji rządowej.

Już wkrótce, w dniach 19-20 września 2018 roku odbędzie się we Wrocławiu IV Kongres Energetyczny „Nowe oblicze polskiej energetyki”, na który serdecznie zapraszamy!

Kongres Energetyczny jest cyklicznym przedsięwzięciem organizowanym przez DISE od 2015 roku, koncentrującym się na problematyce bezpieczeństwa energetycznego, efektywności, rozwoju rynków energii i gazu. Ze wstępnych zapowiedzi wynika, że w tym roku, o zagadnieniach tych, będziemy rozmawiać w gronie najważniejszych osób w państwie oraz szefów kluczowych spółek z branży energetycznej.

Tematyka konferencji będzie koncentrować się wokół następujących zagadnień:

  • nowe oblicze polskiej energetyki w doktrynie energetycznej państwa oraz strategiach przedsiębiorstw energetycznych,
  • narodowy program budowy elektrowni atomowej – kluczowe założenia, perspektywa czasowa, możliwe modele finansowania,
  • elektromobilność – budowa nowego przemysłu, szansa wykorzystania potencjału dla elektryfikacji transportu w Polsce,
  • nowe modele biznesowe w energetyce – przegląd trendów globalnych oraz potencjał trendu elektryfikacji w Polsce,
  • finansowanie innowacji w energetyce – jakie technologie będą dominować i w jaki sposób będą finansowane,
  • potencjał rynków gazu w Polsce i krajach Trójmorza – pozycja Regionu na globalnym rynku LNG,
  • wielkoskalowa energetyka OZE – farmy wiatrowe na morzu, fotowoltaika, magazyny energii.

Swoje wystąpienie, jako pełnomocnik ds. organizacji COP 24 (Szczytu Klimatycznego ONZ w Polsce), zapowiedział Minister Michał Kurtyka. Ważnym wydarzeniem konferencji będzie także wystąpienie gościa zagranicznego – Marion Labaut, Director Policy Issues w EURELECTRIC, która po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje raport „Decarbonization pathways”.

Poziom merytoryczny Kongresu został doceniony przez Ministra Energii – Pana Krzysztofa Tchórzewskiego, który ponownie udzielił Kongresowi Energetycznemu swojego honorowego patronatu. IV Kongres Energetyczny został objęty także patronatem honorowym przez dwie niezwykle ważne instytucje: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Polską Agencję inwestycji i Handlu.

IV Kongres Energetyczny będzie miał także w tym roku znamienitych partnerów. Partnerem Tytularnym Kongresu został PKN Orlen, Partnerem Strategicznym PGE, Partnerami Złotymi: Rafako Grupa PBG i Asseco Poland, Partnerami Srebrnymi: Domański Zakrzewski Palinka sp. k. i Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy sp. k., Partnerem Kongresu Enea, a Partnerem Brązowym: Volvo Polska Sp.z.o.o., Gaz-System. Tak silni Partnerzy, to prawdziwy honor i potwierdzenie dla organizatorów z Dolnośląskiego Instytut Studiów Energetycznych znaczenia Kongresu dla branży energetycznej.

Wszelkie aktualności dotyczące wydarzenia będą umieszczane na oficjalnej stronie internetowej organizatora a także na profilach społecznościowych fundacji na Twitterze oraz Facebooku, do których odwiedzania serdecznie Państwa zapraszamy.

Nie kryjąc zadowolenia z bardzo dużego zainteresowania Kongresem Energetycznym w roku ubiegłym, mamy nadzieję na powtórzenie tego sukcesu również podczas tegorocznej edycji. Dlatego po raz kolejny dziękujemy, że tworzycie Państwo z nami jedno z najważniejszych wydarzeń w konferencyjnym kalendarium polskiej energetyki. Jednocześnie już dziś zapraszamy do udziału w IV Kongresie Energetycznym. Klikając na ten link możecie Państwo zarejestrować się na Konferencji.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do udziału w Kongresie.

Nasze filmy