Partner wspierający inicjatywę 2024
Opis projektu
„Energia Kobiet” powstała w 2021 roku, aby eksponować rolę kobiet w szerokiej branży energetycznej oraz integracja środowiska na rzecz zwiększania zawodowego udziału kobiet w sektorze. Początkowo program obejmował niewielką liczbę pań, jednak dzięki pomocy firm wspierających i determinacji pomysłodawców, inicjatywa stała się ikoniczną i rozpoznawalną częścią sektora energetycznego. Do dziś „Energia Kobiet” zaskakuje swoją aktywnością, liczbą uczestniczek, poziomem merytorycznym i ekskluzywnością partnerów wspierających.
Projekt jednoczy spore grono ekspertek, liderek i przedstawicielek podmiotów sektora energetycznego, a przy wsparciu partnerów z polskich i zagranicznych firm, jak i instytucji i dyplomacji, jesteśmy w stanie realizować coraz śmielsze pomysły na wspólne aktywności i wzajemne wspierać się w rozwoju zawodowym i osobistym.
Inicjatywa „Energii Kobiet” obejmuje cykliczne spotkania w ramach „Śniadań Energii Kobiet”, których celem jest wspólne wsparcie, aktywizacja, wymiana doświadczeń i inspiracja innych kobiet do rozwijania swojej kariery w tym wymagającym i perspektywicznym sektorze.
Projekt uwzględnia także „Nagrodę Energii Kobiet”, której uroczystość ma miejsce podczas dorocznej wieczornej gali Kongresu Energetycznego DISE. Jest to swoiste ukoronowanie całorocznej działalności projektu, a przede wszystkim aktywności kobiet, które nadają bieg transformacji energetycznej, a ich praca i osobowość wnoszą nową jakość do całego sektora.
Każdego roku „Energia Kobiet” zwiększa liczbę aktywności i dociera do szerszego grona osób, uświadamiając niezwykle ważną rolę kobiet w energetyce. Wzrasta również ranga i rozpoznawalność Nagród Energii Kobiet, które z czasem zostały rozszerzone o nagrodę publiczności, umożliwiając wszystkim zainteresowanym zabranie głosu, jak i wskazanie swojej kandydatki.
Artykuł „Lista Forbes Woman – 25 kobiet w energetyce”
25 Kobiet w Energetyce
W najnowszym wydaniu Forbes Women Polska 1/2025 ukazała się lista „25 Kobiet w Energetyce”. To wyjątkowa inicjatywa, dzięki której po raz pierwszy w Polsce, kobiety energetyki zostały wyeksponowane w tak prestiżowym krajowym wydawnictwie.
Beata Włodarska, wiceprezes i dyrektor DISE Energy, znalazła się w gronie osób, tworzących kapitułę listy liderek wraz z Katarzyną Dębek, Robertem Tomaszewskim, Justyną Moritz i Agnieszką Kulińską. Zaproszenie do udziału w tym projekcie to dla nas kolejna okazja, aby podkreślić wartości, jakie kultywujemy w programie Energii Kobiet DISE Energy.
Jesteśmy dumni, że w gronie laureatek znalazło się tak wiele uczestniczek projektu Energii Kobiet! Ambicja, pasja i determinacja kobiet polskiej energetyki zasługują na uhonorowanie. Znalezienie się na liście Forbesa to z całą pewnością wyraz docenienia dla kobiet, które na co dzień tworzą branżę energii, ale przede wszystkim nadają kierunek polskiej transformacji energetycznej.
Gratulujemy wszystkim „25 Kobietom w Energetyce” na liście Forbes Women Polska!
Barbarze Adamskiej, Ewie Barszcz, Magdalenie Bezulskiej, Sonii Buchholtz, Alicji Chilińskiej-Zawadzkiej, Dorocie Dębińskiej-Pokorskiej, Aleksandrze Gawlikowskiej-Fyk, Katarzynie Harpak, Dominice Kulczyk, Joannie Panderze, Oldze Malinkiewicz, Monice Morawieckiej, Barbarze Mroczek, Zuzannie Nowak, Agnieszce Okońskiej, Dagmarze Peret, Justynie Piszczatowskiej, Marcie Postule, Hannie Purzyńskiej, Agacie Staniewskiej-Boleście, Annie Striżyk, Katarzynie Suchcickiej, Ewelinie Szczepańskiej, Katarzynie Szwed-Lipińskiej, Dominice Taranko.
Zapraszamy do zapoznania się z publikacją „25 Kobiet w Energetyce” na łamach Forbes Women Polska!
Artykuł o projekcie Energii Kobiet w Forbes Woman

Kobiety przyszłością energetyki
W urodzinowym wydaniu Forbes Woman Polska 2/2024 ukazał się artykuł o naszym projekcie Energia Kobiet.
Inicjatorka i organizatorka projektu Beata Włodarska, dyrektor wykonawcza w DISE Energy, opowiedziała w wywiadzie jak ważne są kobiety dla branży energetycznej, jaki jest cel projektu Energia Kobiet i jak świętowana jest „Nagroda Energii Kobiet” na wrześniowej gali Kongresu Energetycznego.
Trwająca w Polsce, jak i na całym świecie, transformacja energetyczna wymaga kreatywnego, wielozadaniowego i świeżego spojrzenia na niskoemisyjne źródła energii. Różnorodność umiejętności i wymiana doświadczeń jest niezbędna, aby usprawnić zmiany i poprawić sytuację energetyczną w kraju.
Kobiety coraz aktywniej udzielają się na scenie branżowej i zabierają głos na międzynarodowych wydarzeniach i konferencjach.
Dziękujemy Forbes Women Polska za zainteresowanie naszym projektem i poruszenie tego istotnego tematu dla branży energetycznej. Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy znaleźć się w tym specjalnym wydaniu z okazji 5-lecia powstania gazety.




