Patronat Honorowy Energii Kobiet

Ambasada Francji

Partner wspierający inicjatywę

EDF renewables
veolia-www-340x128
DZP

Opis projektu

„Energia Kobiet” powstała w 2021 roku, aby eksponować rolę kobiet w szerokiej branży energetycznej oraz integracja środowiska na rzecz zwiększania zawodowego udziału kobiet w sektorze. Początkowo program obejmował niewielką liczbę pań, jednak dzięki pomocy firm wspierających i determinacji pomysłodawców, inicjatywa stała się ikoniczną i rozpoznawalną częścią sektora energetycznego. Do dziś „Energia Kobiet” zaskakuje swoją aktywnością, liczbą uczestniczek, poziomem merytorycznym i ekskluzywnością partnerów wspierających.

Projekt jednoczy spore grono ekspertek, liderek i przedstawicielek podmiotów sektora energetycznego, a przy wsparciu partnerów z polskich i zagranicznych firm, jak i instytucji i dyplomacji, jesteśmy w stanie realizować coraz śmielsze pomysły na wspólne aktywności i wzajemne wspierać się w rozwoju zawodowym i osobistym.

Inicjatywa „Energii Kobiet” obejmuje cykliczne spotkania w ramach „Śniadań Energii Kobiet”, których celem jest wspólne wsparcie, aktywizacja, wymiana doświadczeń i inspiracja innych kobiet do rozwijania swojej kariery w tym wymagającym i perspektywicznym sektorze.

Projekt uwzględnia także „Nagrodę Energii Kobiet”, której uroczystość ma miejsce podczas dorocznej wieczornej gali Kongresu Energetycznego DISE. Jest to swoiste ukoronowanie całorocznej działalności projektu, a przede wszystkim aktywności kobiet, które nadają bieg transformacji energetycznej, a ich praca i osobowość wnoszą nową jakość do całego sektora.

Każdego roku „Energia Kobiet” zwiększa liczbę aktywności i dociera do szerszego grona osób, uświadamiając niezwykle ważną rolę kobiet w energetyce. Wzrasta również ranga i rozpoznawalność Nagród Energii Kobiet, które z czasem zostały rozszerzone o nagrodę publiczności, umożliwiając wszystkim zainteresowanym zabranie głosu, jak i wskazanie swojej kandydatki.

Artykuł o projekcie Energii Kobiet w Forbes Woman

Beata Włodarska

Kobiety przyszłością energetyki

W najnowszym, urodzinowym wydaniu Forbes Woman Polska ukazał się artykuł o naszym projekcie EnergiaKobiet.

Inicjatorka i organizatorka projektu Beata Włodarska, dyrektor wykonawcza w DISE Energy, opowiedziała w wywiadzie jak ważne są kobiety dla branży energetycznej, jaki jest cel projektu Energia Kobiet i jak świętowana jest „Nagroda Energii Kobiet” na wrześniowej gali Kongresu Energetycznego.

Trwająca w Polsce, jak i na całym świecie, transformacja energetyczna wymaga kreatywnego, wielozadaniowego i świeżego spojrzenia na niskoemisyjne źródła energii. Różnorodność umiejętności i wymiana doświadczeń jest niezbędna, aby usprawnić zmiany i poprawić sytuację energetyczną w kraju.

Kobiety coraz aktywniej udzielają się na scenie branżowej i zabierają głos na międzynarodowych wydarzeniach i konferencjach.

Dziękujemy Forbes Women Polska za zainteresowanie naszym projektem i poruszenie tego istotnego tematu dla branży energetycznej. Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy znaleźć się w tym specjalnym wydaniu z okazji 5-lecia powstania gazety.

Czytaj artykuł >>

Śniadanie Kobiet

Śniadanie Kobiet

Dowiedz się więcej 〉

Energia Kobiet 2023

Nagroda Energia Kobiet 2023

Dowiedz się więcej 〉

Energia Kobiet 2022

Nagroda Energia Kobiet 2022

Dowiedz się więcej 〉

aim-Studio_O3A8757

Nagroda Energia Kobiet 2021

Dowiedz się więcej 〉