Partnerzy Strefy Startup

HILO SOLUTIONS

Hilo Solutions jest polską spółką działającą na pograniczu sektorów energetycznego, IT oraz zarządzania infrastrukturą. Firma prowadzi intensywne prace badawczo-rozwojowe nad rozwiązaniem IT, które umożliwi właścicielom infrastruktury zautomatyzowane zarządzanie nią oraz udział w rynku energii DSR (Demand Side Response).

Rozwiązanie HILO.1 składa się z trzech komponentów:

  1. sterownika będącego autorskim komputerem przemysłowym,
  2. platformy software’owej do monitorowania i zarządzania urządzeniami, które wchodzą w skład infrastruktury,
  3. modułu pozwalającego na bezpieczne komunikowanie się ze sobą obu wcześniej wymienionych elementów.

HILO.1 to w pełni polskie rozwiązanie, które wpisuje się w najważniejsze światowe trendy istniejące obecnie na styku branży IT oraz zarządzania infrastrukturą, takie jak: Big Data Analysis, Internet of Things czy Predictive Maintenance. Działalność badawczo-rozwojowa prowadzona przez Hilo Solutions została wsparta grantem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

TECHBRAINERS

 

PILOT MAKER

 

Wystawcy Strefy Startup

GIANT LAZER

Firma Giant Lazer, zrealizowała już ponad 25 projektów VR/AR w Polsce i za granicą (Niemcy, Holandia, Szwajcaria, Serbia, Turcja i Rosja). W kraju Giant Lazer jest liderem w zakresie tworzenia aplikacji z wykorzystaniem wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR) rzeczywistości.

Do osiągnięć firmy należą:
• Kompleksowa realizacja aplikacji dla m.in. ING Bank Śląski, KPMG, BCUBE Projektlogistik, Pilz Polska, Skanska Property, Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska, Chemeko-System, Allegro, Skoda czy Red Bull (4 kraje).
• Prowadzenie szkoleń z zakresu technologii immersywnych dla m.in.: Konica-Minolta, NSK Steering Systems, Amway, czy Accenture GmbH.
• Prelekcje na konferencjach VR/AR w tym: Touching Innovations Berlin, Czech VR Fest w Pradze, VR Days Europe w Amsterdamie, European VR/AR Congress, VR Warsaw Days, Logistic Conference Słowacja, Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach czy Nowy Przemysł Expo.
• Udział w targach LogiMat w Stuttgarcie, Forum Przemysłu 4.0 Wrocław, CeBIT w Hanowerze, IFA w Berlinie czy na CIFIT w Xiamen, Chiny.
•  Wywiady w stacjach radiowych takich jak Radio Wrocław, Melo Radio (Grupa Eurozet) czy Radio RAM.

Firma Giant Lazer otrzymała grant „Dolnośląski Bon na Innowacje” na rozwój aplikacji VR do szkoleń z  zakresu komunikacji międzykulturowej wraz z opracowaniem modułu „Kultury Japońskiej w sytuacjach biznesowych”. Firma została również wybrana spośród 84 startupów do pierwszego etapu programu akceleracyjnego Climate-KIC organizowanego przez DARR z projektem Trash Rage VR/AR. Projekt ten został nazwany przez najbardziej prestiżowy serwis branży VR – VRScout – „jedną z najważniejszych aplikacji VR” (https://vrscout.com/news/trash-rage-environmental-education/)

HOP.CITY

Hop.City (JedenŚlad Sp. z o.o.) oferuje kompleksowe rozwiązania dla użytkowników, podmiotów biznesowych oraz samorządów zainteresowanych usługami sharingowymi. Całość spina autorski system i aplikacja do bezkluczykowego wynajmu pojazdów elektrycznych (skutery) na minuty.

Polska spółka została założona w 2017 roku przez trójkę znajomych: Karolinę Sikorską, Łukasza Banacha oraz Marcina Brzeskiego. W maju tego roku Hop.City został jednym z laureatów projektu akceleracyjnego Warsaw BOOSTER. Hop.City planuje także rozmieszczenie Bateriomatów® – stacji ładowania i wymiany pakietów baterii w lekkich pojazdach elektrycznych (skuterach, rowerach i hulajnogach). Ten innowacyjny projekt realizowany jest w ramach funduszy europejskich (Projekt Mazowia i NCBiR). Spółka planuje lokację Bateriomatów® w miastach począwszy od pierwszego kwartału 2020 roku. Już teraz trwają pierwsze testy takich stacji z partnerami.

SMARTTA

Pomysł ekologicznych mebli solarnych narodził się wraz z problemem jaki coraz bardziej nas otacza. Mianowicie – ciągłe korzystanie z urządzeń elektronicznych, a co za tym idzie ciągle rozładowany telefon w najmniej odpowiednim momencie.

Rozwiązując ten problem stworzyliśmy ekologiczne meble solarne odpowiadające na potrzeby i wymagania jakie stawia przed takimi pomysłami XXI w. – era nowinek technologicznych.

Solarne ładowarki, ławki i drzewa to ekologiczne i innowacyjne urządzenia przeznaczone do użytku publicznego. Najlepiej swoją rolę spełniają w miejscach gdzie jest duże nasłonecznienie i spora ilość potencjalnych użytkowników. Funkcjonalność tych urządzeń polega nie tylko na ładowaniu urządzeń elektronicznych, ale również na bezpłatnym korzystaniu z bezprzewodowego Internetu, funkcji AudioGuide, czyli przewodnika turystycznego, który ułatwia dostęp do informacji o miejscowości, w której stoi ławka lub ładowarka, odstraszacz komarów, dzięki któremu korzystać z urządzenia możemy również w ciepłe, letnie wieczory, bez nieprzyjemnych owadów latających obok nas, Braille – instrukcja ułatwiająca korzystanie z urządzenia dla osób niewidomych lub słabowidzących, głośnik bluetooth, który może łączyć się z naszym urządzeniem i odtwarzać muzykę oraz stacje pogodowe.

Firma wciąż się rozwija i w najbliższym czasie chcemy wprowadzić na rynek nowe produkty oraz funkcje takie jak: sensory smogu i powietrza oraz mierniki jakości powietrza, funkcje chłodzenia oraz wiele innych. Każde urządzenie obecne już na rynku jest udoskonalane i modyfikowane specjalnie według indywidualnych potrzeb klienta. Obecnie jesteśmy w trakcie tworzenia i wprowadzania na rynek nowych elementów małej architektury, które urozmaicą i wzbogacą miejskie i gminne projekty.

Atutem Zielonych Urządzeń jest ich modułowość, która polega na dowolnym dopasowywaniu funkcji w wybranym przez klienta urządzeniu. Każde urządzenie tworzone jest na zasadzie klocków, które według pomysłu i ambicji wybiera sobie klient.

LOGIBIKE

LOGIBIKE to współdzielone elektryczne rowery transportowe „e-cargo bikes”. Udostępniamy usługę, dzięki której każdy zalogowany w aplikacji użytkownik będzie miał możliwość szybkiego wypożyczenia wspomaganego elektrycznie roweru transportowego. Rowery cargo są doskonałą alternatywą w dziedzinie transportu i mobilności w mieście.

Naszymi rowerami możliwy jest transport ładunków (zakupów) do 100 kg oraz osób (nawet trójki dzieci). Dzięki szybkiej dostępności, funkcjom transportowym oraz małym wymiarom pozwalającym na poruszanie się po drogach rowerowych, nasze e- rowery cargo rozwiązują problemy komunikacyjne z jakimi borykają się dzisiejsze, zatłoczone miasta . Elektryczne rowery cargo oferowane przez LOGIBIKE, będą jedynymi współdzielonymi pojazdami w miastach, którymi możemy przewozić ładunki i ludzi bez stania w korkach (krótszy czas podróży), bez poszukiwania miejsc parkingowych, bez zanieczyszczania powietrza, bez hałasu, tanio, bezpiecznie i zdrowo. Udostępniając e-rowery cargo, rozwiązujemy największe transportowe problemy miast. Teraz transport zakupów i dzieci nie będzie wymagał od nas używania własnych niedostosowanych do warunków miejskich pojazdów. Będziemy mieli do dyspozycji przyjazne i funkcjonalne elektryczne rowery cargo, które w 99% zaspokoją potrzeby transportowe naszych klientów.

RELIABILITY SOLUTIONS

Reliability Solutions (RS) dostarcza oprogramowanie, sprzęt oraz usługi umożliwiające transformację cyfrową przedsiębiorstw przemysłowych. W RS stawiamy głównie na rozwój rozwiązań klasy Predictive oraz Prescriptive Analytics opartych o zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji.

Nasze rozwiązania pomagają radzić sobie z szeregiem problemów napotykanych w nowoczesnym przemyśle – przewidzieć wszelkiego rodzaju niepożądane zdarzenia, wskazać ich przyczyny, analizować różne scenariusze rozwiązywania problemów, sugerować najbardziej optymalne finansowo rozwiązania i wreszcie – optymalizować holistycznie proces eksploatacyjny. Takie podejście daje zupełnie nowe możliwości i doskonale wpisuje się w ideę Industry 4.0.

Opracowane przez nas rozwiązania oraz model biznesowy pozwalają skutecznie walczyć ze stereotypowym postrzeganiem systemów klasy Predictive / Prescriptive Analytics przez rynek jak np. niska dokładność predykcji, długi czas i wysokie koszty wdrożenia oraz brak skalowalności. Potężny silnik analityczny oparty o technologię sztucznej inteligencji pozwala na automatyczne przetwarzanie ogromnych ilości danych i tworzenie zaawansowanych modeli predykcyjnych, które precyzyjnie przewidują zdarzenia niepożądane, minimalizują czas i koszt wdrożenia oraz zapewniają skalowalność rozwiązania.

Niezwykle istotnym aspektem naszego biznesu jest zapewnienie klientom wsparcia w całym cyklu życia wdrażanych przez nas rozwiązań. Współpracę z klientem zaczynamy zawsze od dokładnego zrozumienia problemów, możliwości techniczno-organizacyjnych oraz modelu biznesowego, co pozwala opracować strategię wdrożenia. Następnie przystępujemy do realizacji strategii w sposób minimalizujący ryzyko niepowodzenia oraz koszty początkowe, jak również zapewniamy pełne wsparcie posprzedażowe.

SCANWAY

Scanway to polska firma działająca w sektorze kosmicznym i przemysłowym. Spółka komercjalizuje i przekuwa technologie kosmiczne na użyteczne i przynoszące zysk rozwiązania gotowe do zastosowania na Ziemi, w różnych sektorach przemysłu.

Scanway specjalizuje się w pomiarach 3D, systemach wizyjnych, przetwarzaniu obrazów i obserwacjach zdalnych. Przy wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prowadzi prace nad polskim satelitą do obserwacji Ziemi ScanSAT, który ma trafić na orbitę w 2021 roku. Ponadto w ramach porozumienia z German Orbital Systems do 2025 roku wyśle pierwszego, europejskiego satelitę na orbitę Księżyca.

Kosmos to jednak nie wszystko. Scanway działa m.in. dla branży energetycznej. Na swoim koncie spółka ma projekt skanera laserowego do monitorowania stanu turbin wiatrowych należących do spółki PGE Energia Odnawialna, a w planach jest także monitorowanie składu węgla w kopalniach z użyciem technologii stosowanej przez NASA na Marsie.

Scanway powstał w 2016 roku z inicjatywy młodych profesjonalistów działających w branży optycznej, mechatronicznej oraz pomiarowej. Wśród nich byli autorzy projektu DREAM, w ramach którego została skonstruowana i wysłana w kosmos pierwsza polska wiertarka kosmiczna oraz inżynierowie współpracujący m.in. z IWS Fraunhofer.

ATMESYS

Firma stworzona z umiłowania do innowacji. Jako pierwsza na rynku dostarczy, w pełni modułowe i uniwersalne urządzenie do akwizycji danych środowiskowych przeznaczone do optymalizacji instalacji odnawialnych źródeł energii w energetyce rozproszonej.

Dzięki modułowej budowie istnieje nieskończona ilość zastosowań stacji, minimalnym nakładem pracy i kosztów. Rozwiązanie Atmesys w precyzyjny sposób określi zasoby OZE oraz dedykowaną technologię dla najlepszego wykorzystania warunków środowiskowych mikrolokalizacji bez potrzeby posiadania specjalistycznej wiedzy, stan jakości powietrza, a w przyszłości pozwoli na zautomatyzowane działania przy współpracy z rozwiązaniami smart-home.

Nasz zespół jest zdeterminowany, aby dostarczyć rozwiązanie, które będzie odpowiedzią na obecne wyzwania przede wszystkim w zakresie zrównoważonego rozwoju i jakości życia.