Partner Jubileuszowy
PKN ORLEN
PKN ORLEN jest nowoczesnym graczem na rynku paliw i energetyki, największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną w prestiżowym zestawieniu Platts TOP250. ORLEN nieprzerwanie od kilku lat uznawany jest najcenniejszą marką w Polsce, wycenianą na poziomie 4,7 mld zł.
Koncern dysponuje nowoczesnymi, zintegrowanymi aktywami zdolnymi do przerobu ponad 30 mln ton ropy rocznie, a sprzedaż detaliczna prowadzona jest z wykorzystaniem największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej sieci blisko 2800 nowoczesnych stacji paliw. Oferta PKN ORLEN to ponad 50 produktów petrochemicznych i rafineryjnych sprzedawanych w ponad 90 krajach świata. W ramach rozwoju energetyki, sfinalizowany został projekt elektrociepłowni gazowo-parowej opartej na kogeneracji we Włocławku i w Płocku. W obszarze wydobycia Koncern dysponuje własną bazą zasobów ropy i gazu (2P). Grupę Kapitałową tworzy zespół ponad 20 tysięcy doświadczonych managerów, ekspertów i specjalistów reprezentujących zróżnicowane specjalności zawodowe, zarówno inżynierskie jak i biznesowe.
Partner Strategiczny - Energetyka
Partner Strategiczny - Gazownictwo
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA jest liderem rynku gazu ziemnego w Polsce. PGNiG SA jest spółką giełdową zajmującą się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, a także, poprzez kluczowe spółki, importem, magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej.
PGNiG SA posiada akcje/udziały w ok. 30 spółkach, w tym w podmiotach świadczących specjalistyczne usługi geofizyczne i wiertniczo – serwisowe, wysoko cenione na rynkach międzynarodowych.
GK PGNiG pełni kluczową rolę na polskim rynku gazu i jako lider odpowiada za utrzymanie bezpieczeństwa energetycznego kraju. W tym celu podejmuje niezbędne działania, które mają za zadanie zaspokoić systematycznie rosnące zapotrzebowanie na paliwo gazowe. GK PGNiG zapewnia dywersyfikację dostaw poprzez wydobycie złóż krajowych oraz import ze źródeł zewnętrznych. W Polsce PGNiG jest największym importerem i dostawcą gazu ziemnego. Paliwo trafia do kraju przez rozbudowaną sieć systemu przesyłowego oraz terminal LNG w Świnoujściu. Za pomocą sieci dystrybucyjnych gaz rozprowadzany jest do odbiorców końcowych. Krajowy system gazowy uzupełniają magazyny gazu, które służą do pokrywania sezonowych i dobowych niedoborów paliwa gazowego.
PGNiG SA posiada oddziały i przedstawicielstwa w Rosji, Belgii, Pakistanie, na Białorusi i Ukrainie. PGNiG SA jest również jedynym właścicielem spółki PGNiG Upstream Norway AS, która prowadzi działalność w zakresie poszukiwania i eksploatacji złóż na Norweskim Szelfie Kontynentalnym i Morzu Norweskim, spółki POGC – Libya BV, poszukującej złóż węglowodorów w basenie Murzuq na terenie Libii, PGNiG Supply & Trading GmbH w Monachium zajmującej się handlem gazem oraz PGNiG Finance AB w Sztokholmie, którą wykorzystano do emisji euroobligacji na rynku europejskim.
Partner Strategiczny - Przemysł
KGHM – POLSKA MIEDŹ S.A.
KGHM Polska Miedź S.A. (wcześniej: Kombinat Górniczo-Hutniczy Miedzi) – spółka strategiczna, jedna z największych polskich spółek skarbu państwa, jeden z czołowych producentów miedzi i srebra rafinowanego na świecie. KGHM jest szóstym producentem miedzi elektrolitycznej (około 500–550 tys. ton) oraz pierwszym co do wielkości wytwórcą srebra na świecie (około 1260 ton srebra rafinowanego w 2011 r.). W mniejszych ilościach KGHM produkuje także złoto (903 kg w 2008 roku), koncentrat palladu i platyny (93 kg), ołów i inne metale. KGHM wydobywa także sól kamienną.
Główne produkty: miedź rafinowana (katodowa), walcówka miedziana (do produkcji kabli i drutów), wlewki okrągłe i srebro rafinowane.
Działalność KGHM koncentruje się głównie na terenie Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego (LGOM, zwany często również Legnicko-Głogowskim Zagłębiem Miedziowym).
KGHM jest jedną z największych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, wchodzi w skład indeksów WIG20 i WIG30. Znalazła się w grupie wybranych 16 spółek, które utworzyły debiutujący 19 listopada 2009 roku na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Respect Index. Spółki te uzyskały najwyższą klasę ratingową – zostały liderami rankingu.
KGHM Polska Miedź S.A. zatrudnia ponad 18 tys. pracowników. W Grupie Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. pracuje kolejnych 10 tysięcy (bez KGHM International). Licząc zatrudnienie w przedsiębiorstwach kooperujących z KGHM można przyjąć, że Polska Miedź zapewnia utrzymanie dla ponad 100 tysięcy osób. Ogólne przychody przedsiębiorstwa w roku 2012 wyniosły prawie 22,6 mld złotych, przychody ze sprzedaży wyniosły ponad 21,3 mld złotych.
Partner Główny
PGE POLSKA GRUPA ENERGETYCZNA S.A.
Grupa Kapitałowa PGE jest największym w Polsce przedsiębiorstwem sektora elektroenergetycznego pod względem przychodów i generowanego zysku EBITDA. Dzięki połączeniu własnych zasobów paliwa i wytwarzania energii oraz posiadaniu sieci dystrybucyjnych, PGE gwarantuje bezpieczne i stabilne dostawy energii elektrycznej do ponad pięciu milionów klientów. PGE jest niekwestionowanym liderem pod względem zainstalowanych mocy i wielkości produkcji. Udział Grupy w produkcji energii elektrycznej w Polsce wynosi ponad 40 proc., natomiast w rynku dystrybucji energii elektrycznej ok. 26 proc. Grupa PGE jest również liderem segmentu odnawialnych źródeł energii, jednocześnie umacnia tę pozycję rozwijając projekt budowy farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy do 2,5 GW, a także realizując ambitne plany w zakresie rozwoju fotowoltaiki, które zakładają osiągnięcie 2,5 GW mocy zainstalowanych w tej technologii w perspektywie 2030 r.
W ramach Grupy Kapitałowej za integrację działalności w ramach poszczególnych segmentów odpowiadają spółki: PGE Polska Grupa Energetyczna, PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, PGE Energia Ciepła, PGE Energia Odnawialna, PGE Dystrybucja, PGE Obrót, PGE EJ 1 i PGE Baltica. Grupa inwestuje także w start-upy za pomocą swojej spółki PGE Ventures, a także rozwija projekty związane z elektromobilnością w ramach spółki PGE Nowa Energia.
MINISTERSTWO ENERGII
Celem Ministerstwa Energii jest kompleksowy nadzór na funkcjonowaniem obszaru energii w Polsce. Działania ministerstwa mają m.in. doprowadzić do zapewnienia Polsce bezpieczeństwa energetycznego, a obywatelom stabilnych dostaw energii, stworzyć warunki do rozwoju poszczególnych sektorów obszaru energii i zwiększyć konkurencyjność sektora. Ministerstwo jest odpowiedzialne za realizacje polityki rządu w sektorach energetyki, górnictwa węgla brunatnego i kamiennego, ropy i gazu, a także uczestniczy w realizacji polityki międzynarodowej w zakresie związanym z obszarem energii. ME nadzoruje także funkcjonowanie spółek Skarbu Państwa działających w tym obszarze.
Co robimy
- zapewniamy wszystkim obywatelom RP stabilny i bezpieczny dostęp do energii;
- prowadzimy taką politykę energetyczną, która bierze pod uwagę dobro obywateli, zasoby naturalne oraz możliwości i potrzeby państwa;
- aktywnie kształtujemy politykę energetyczną Unii Europejskiej i przedstawiamy stanowisko Polski na forum międzynarodowym;
- zapewniamy Polsce niezależność i bezpieczeństwo energetyczne;
- dywersyfikujemy źródła dostaw energii do Polski,
- inicjujemy i wspieramy rozwój innowacyjnych technologii, szczególnie tych które mogą wpłynąć na codzienne życie obywateli,
- informujemy obywateli o wszystkich aspektach rozwoju i funkcjonowania obszaru energii,stanowimy dla nich źródło rzetelnej informacji w tym temacie.
AMBASADA KRÓLESTWA DANII
Najważniejszym zadaniem Ambasady Danii jest umacnianie i rozwój politycznych, gospodarczych i kulturalnych kontaktów pomiędzy Polską a Danią. Jednym z głównych obszarów działalności Ambasady jest promowanie duńskich interesów gospodarczych oraz pomoc dla duńskich firm, a także poszerzanie wiedzy o Danii, duńskim stylu życia i duńskiej kulturze.
Najważniejszym zadaniem Ambasady Danii jest umacnianie i rozwój politycznych, gospodarczych i kulturalnych kontaktów pomiędzy Polską a Danią. Jednym z głównych obszarów działalności Ambasady jest promowanie duńskich interesów gospodarczych oraz pomoc dla duńskich firm, a także poszerzanie wiedzy o Danii, duńskim stylu życia i duńskiej kulturze.
AMBASADA SZWECJI
Ambasada Szwecji w Warszawie zajmuje się umacnianiem i rozwijaniem politycznych, gospodarczych i kulturalnych kontaktów pomiędzy Polską a Szwecją. Do głównych zadań ambasady należy aktywne promowanie szwedzkiego punktu widzenia i stanowiska w istotnych kwestiach, wspieranie szwedzkiego eksportu, udzielanie szybkiej i skutecznej pomocy szwedzkim obywatelom w Polsce oraz poszerzanie wiedzy o Szwecji i umacnianie jej wizerunku.
AMBASADA NORWEGII
Ambasada Norwegii w Warszawie reprezentuje interesy norweskie w Polsce, a także pomaga obywatelom norweskim przebywającym w tym kraju. Do naszych głównych zadań należy wzmacnianie stosunków dyplomatycznych, wojskowych oraz gospodarczych pomiędzy Polską a Norwegią, jak również promocja języka i kultury.
Wspólnie z Innovation Norway dbamy o zacieśnianie kontaktów handlowych między polskimi i norweskimi firmami. Wśród kluczowych obszarów współpracy wymienić można transformację energetyczną oraz przemysł morski i obronny.
Ważnym elementem naszych stosunków bilateralnych są również Fundusze Norweskie, które przyczyniają się do rozwoju gospodarczego i społecznego Polski. Warto dodać, ze Polska jest największym beneficjentem Funduszy Norweskich i Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).
AMBASADA WIELKIEJ BRYTANII
Ambasada Brytyjska w Warszawie
Ambasada Brytyjska w Warszawie zajmuje się rozwojem ważnych i długotrwałych związków pomiędzy Wielką Brytanią a Polską w zakresie polityki, handlu, bezpieczeństwa, gospodarki, kultury oraz związków miedzy społeczeństwami. Działający w Ambasadzie zespół Departamentu Handlu Międzynarodowego (DIT) wspiera eksport i rozwój inwestycji między dwoma krajami. Zespół DIT pomaga firmom w ekspansji na rynek brytyjski oraz polski. Usługi DIT są świadczone w ponad 100 krajach, polski zespół liczy 12 ekspertów specjalizujących się w sektorach takich jak energetyka i zasoby naturalne, obronność i bezpieczeństwo, infrastruktura oraz kolejnictwo i motoryzacja.
Ważnym elementem naszych stosunków bilateralnych są również Fundusze Norweskie, które przyczyniają się do rozwoju gospodarczego i społecznego Polski. Warto dodać, ze Polska jest największym beneficjentem Funduszy Norweskich i Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).
AMBASADA WŁOCH
Zgodnie z Konwencją Wiedeńską o stosunkach dyplomatycznych z dnia 18 kwietnia 1961 roku, Ambasada Włoch w Warszawie zajmuje się:
- reprezentowaniem Włoch w Polsce;
- ochroną interesów Włoch i ich obywateli w ramach przewidzianych prawem międzynarodowym;
- negocjowaniem z rządem Rzeczypospolitej Polskiej;
- zbieraniem informacji, wszelkimi legalnymi środkami, o rozwoju wydarzeń w Polsce i referowaniem ich Państwu włoskiemu;
- promowaniem relacji przyjaźni i rozwojem stosunków gospodarczych, kulturalnych i naukowych między Włochami i Polską.
Ambasada koordynuje pracę sieci placówek, złożonej z 3 konsulatów honorowych, 2 Instytutów Kultury, jednego biura ICE oraz 3 korespondentów konsularnych.
Kancelaria Konsularna Ambasady Włoch w Warszawie zapewnia ponadto szereg usług konsularnych obywatelom włoskim oraz obcym, mieszkającym na obszarze jej kompetencji.
BIURO BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO
Przy pomocy Biura Bezpieczeństwa Narodowego Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wykonuje zadania w zakresie bezpieczeństwa i obronności. Biuro jest także merytoryczno-organizacyjnym zapleczem Rady Bezpieczeństwa Narodowego powoływanej przez Prezydenta RP. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, na podstawie ustawowego upoważnienia, określa organizację oraz zakres działania Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
Do zakresu działania Biura Bezpieczeństwa Narodowego należy
- realizowanie powierzonych przez Prezydenta RP zadań w zakresie bezpieczeństwa i obronności, w tym inicjowanie i udział w przygotowaniu koncepcji oraz planów organizacji i funkcjonowania zintegrowanego systemu kierowania bezpieczeństwem narodowym, a także nadzór nad ich realizacją w imieniu Prezydenta RP;
- monitorowanie i analizowanie kształtowania się strategicznych warunków bezpieczeństwa narodowego (wewnętrznych i zewnętrznych) oraz przygotowywanie ocen i wynikających z nich wniosków dla Prezydenta RP;
- opracowywanie i opiniowanie dokumentów o charakterze strategicznym (koncepcji, dyrektyw, planów, programów) w zakresie bezpieczeństwa narodowego, w odniesieniu do których kompetencje posiada Prezydent RP oraz nadzór nad realizacją zawartych w nich zadań określonych przez Prezydenta RP;
- monitorowanie, ocena i opiniowanie bieżącej działalności Sił Zbrojnych RP, perspektywicznych programów rozwojowych oraz planów operacyjnych ich użycia – w ramach zwierzchnictwa nad nimi Prezydenta RP;
- współpraca z organami władzy publicznej i organizacjami społecznymi w sprawach dotyczących bezpieczeństwa narodowego;
- monitorowanie, ocena i opiniowanie bieżącej działalności organów władzy publicznej i innych państwowych jednostek organizacyjnych w sferze bezpieczeństwa pozamilitarnego, w tym bezpieczeństwa publicznego i społeczno-gospodarczego oraz formułowanie opinii i wniosków w tym zakresie dla Prezydenta RP;
- opracowywanie i opiniowanie z upoważnienia Prezydenta RP projektów aktów normatywnych i innych aktów prawnych w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego;
- merytoryczna i organizacyjna obsługa Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
URZĄD REGULACJI ENERGETYKI
NARODOWY FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) powstał w 1989 roku, w okresie przemian ustrojowych, jako pierwsza tego typu instytucja publiczna na świecie. Zachowując swój wyjątkowy charakter w skali Europy i świata, Narodowy Fundusz od 29 lat nieprzerwanie pełni ważną rolę w realizacji polityki ekologicznej państwa. Dzięki stabilnym przychodom, kompetentnym i doświadczonym kadrom oraz wypracowanym formom współpracy z beneficjentami, NFOŚiGW jest głównym ogniwem polskiego systemu finansowania ochrony środowiska i gospodarki wodnej, dysponując największym potencjałem finansowym w tej sferze.
Z udziałem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej realizowane są różnorodne inwestycje proekologiczne, zwłaszcza te największe, najważniejsze, także najbardziej innowacyjne, często o znaczeniu strategicznym dla kraju. Dotychczas NFOŚiGW przeznaczył ponad 87 mld zł na ochronę środowiska i gospodarkę wodną, z czego 47 mld zł stanowiły środki własne, a pozostałą kwotę środki zagraniczne, głównie z Unii Europejskiej. Łącznie w podpisano ponad 30 tys. umów z beneficjentami. Wspierając konsekwentnie ekorozwój Polski, Narodowy Fundusz oferuje pożyczki, dotacje oraz inne formy dofinansowania projektów realizowanych m.in. przez samorządy, przedsiębiorstwa, podmioty publiczne, placówki edukacyjne i naukowo-badawcze, organizacje społeczne.
W sektorze finansów publicznych NFOŚiGW jest również największym w Polsce partnerem międzynarodowych instytucji finansowych w obsłudze środków zagranicznych, zwłaszcza unijnych, przeznaczonych na ekologię. Narodowy Fundusz to Instytucja Wdrażająca dla I i II osi priorytetowej unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ 2014-2020), którego zasadniczym celem jest wspieranie gospodarki efektywnie i przyjaźnie wykorzystującej zasoby środowiska, na które przeznaczono 4,8 mld euro.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
02-673 Warszawa, ul. Konstruktorska 3A
Tel. (+48-22) 45 90 100
e-mail: fundusz@nfosigw.gov.pl
www.nfosigw.gov.pl
POLSKI KOMITET ENERGII ELEKTRYCZNEJ
Polski Komitet Energii Elektrycznej jest stowarzyszeniem sektora elektroenergetycznego, którego działalność koncentruje się na zagadnieniach związanych z funkcjonowaniem branży w nowoczesnej gospodarce rynkowej. Angażujemy się w działania i projekty, dzięki którym polski sektor elektroenergetyczny może lepiej odpowiadać na wyzwania związane z integracją europejską, zapewniać bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej, konkurencyjny rynek, ochronę środowiska i rozwój nowoczesnych technologii.
Aktywnie wspieramy rozwój polskiej elektroenergetyki, wpływając opiniotwórczo na kształtowanie racjonalnego i sprzyjającego jej rozwojowi otoczenia regulacyjnego, zarówno w Polsce, jak i Unii Europejskiej. Jesteśmy jedyną organizacją reprezentującą interesy polskiego sektora energetycznego w Unii Przemysłu Elektroenergetycznego – EURELECTRIC – będącej największym stowarzyszeniem branży elektroenergetycznej w Europie. W Polsce stanowimy ważne forum dyskusji o elektroenergetyce, współpracujemy z administracją publiczną, konsultując akty prawne i inicjatywy mające wpływ na funkcjonowanie branży.
Wśród członków wspierających PKEE są zarówno największe polskie firmy energetyczne, jak i wiodące organizacje działające w branży. Doświadczenie i zaangażowanie naszych członków pozwoliło nam zdobyć pozycję wiarygodnego, sprawdzonego partnera wśród organizacji reprezentujących sektor elektroenergetyczny w Polsce.
Eksperci stowarzyszenia pracują w trzech stałych komitetach studiów: „Wytwarzanie”, „Sieci” i „Rynek” oraz w zespołach zadaniowych powoływanych przez władze PKEE wówczas, gdy zajdzie potrzeba. Przedstawiciele stowarzyszenia uczestniczą także w pracach grup roboczych EURELECTRIC w Brukseli, wypracowując stanowiska i współpracując z partnerami z innych krajów w działaniach na rzecz europejskiego sektora elektroenergetycznego.
Serdecznie zapraszamy do współpracy.
POLSKIE TOWARZYSTWO ELEKTROCIEPŁOWNI ZAWODOWYCH
Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych założone zostało w 1991. Członkami PTEZ są osoby zawodowo związane z wytwarzaniem i wykorzystaniem energii cieplnej i elektrycznej. Działalność Towarzystwa obejmuje swoim zakresem wszystkie najważniejsze obszary elektrociepłownictwa, i przede wszystkim skupia się na realizacji swojego statutowego zadania tj. promocji rozwoju kogeneracji w Polsce.
Dział
POLSKIE TOWARZYSTWO PRZESYŁU I ROZDZIAŁU ENERGII ELEKTRYCZNEJ
IZBA GOSPODARCZA CIEPŁOWNICTWO POLSKIE
Organizacja, powstała w 1994 roku, skupia podmioty gospodarcze, których działalność związana jest z wytwarzaniem, przetwarzaniem, magazynowaniem, przesyłaniem oraz dystrybucją i obrotem ciepłem. Izba prowadzi działalność na terenie kraju i za granicą, jest członkiem Euroheat & Power. Zrzesza 250 członków o różnej strukturze własności i zróżnicowanej wielkości sprzedaży ciepła od poniżej 100 tys. GJ do 40 mln GJ rocznie..
Podstawowe działania Izby skupiają się na dokonywaniu ocen merytorycznych projektów oraz nowelizacji obowiązujących przepisów prawnych, które pozwalają na współdziałanie Izby w ustalaniu programów rozwoju ciepłownictwa i jego modernizacji oraz dbanie o kształtowanie warunków sprzyjających rozwojowi ciepłownictwa. Izba kładzie nacisk na integrowanie środowiska związanego z ciepłownictwem, reprezentowanie interesów gospodarczych zrzeszonych w Izbie podmiotów wobec organów państwowych, samorządowych, społecznych, instytucji naukowych i gospodarczych. W ramach działań Izba inicjuje i współuczestniczy w procesach restrukturyzacji całego sektora. Jednym z celów przedmiotowej restrukturyzacji jest spełnianie aktualnych i przyszłych standardów emisyjnych, co pozwala na efektywną redukcję wysokiej emisji jak również skuteczna redukcję tzw. niskiej emisji.
POLSKA AGENCJA ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
Celem działania Agencji jest realizacja programów rozwoju gospodarki, wspierających działalność innowacyjną i badawczą małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), rozwój regionalny, wzrost eksportu, rozwój zasobów ludzkich oraz wykorzystywanie nowych technologii w działalności gospodarczej.
PARP jest zaangażowana w realizację krajowych i międzynarodowych przedsięwzięć, finansowanych ze środków funduszy strukturalnych, budżetu państwa oraz programów wieloletnich Komisji Europejskiej. PARP bierze aktywny udział w tworzeniu i efektywnym wdrażaniu polityki państwa w zakresie przedsiębiorczości, innowacyjności i adaptacyjności kadr, dążąc do przekształcenia się w kluczową instytucję odpowiedzialną za tworzenie otoczenia wspierającego przedsiębiorców. Zgodnie z zasadą „Think Small First” – „MSP przede wszystkim” wszystkie działania Agencji są realizowane ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb sektora MSP.
POLSKA AGENCJA INWESTYCJI I HANDLU
Polska Agencja Inwestycji i Handlu działa na rzecz zwiększenia napływu inwestycji do Polski, rozwoju polskich inwestycji zagranicznych oraz intensyfikacji polskiego eksportu. Agencja jest punktem pierwszego kontaktu dla firm planujących inwestycje lub eksport.
Wspierając przedsiębiorców, Agencja oferuje szybki dostęp do kompleksowej informacji dotyczącej otoczenia gospodarczo-prawnego projektu biznesowego. Pomaga również w pokonywaniu procedur administracyjnych dotyczących konkretnych przedsięwzięć, opracowaniu rozwiązań prawnych, znalezieniu odpowiedniej lokalizacji, wiarygodnych partnerów oraz dostawców. Misją PAIH jest również kreowanie pozytywnego wizerunku gospodarczego Polski w świecie oraz promocja polskich produktów i usługi.
Polska Agencja Inwestycji i Handlu sukcesywnie rozwija sieć Zagranicznych Biur Handlowych Agencji (ZBH), których zadaniem jest wspieranie eksportu oraz inwestycji polskich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych, jak również przyciąganie inwestorów do Polski. Docelowo działać ma 70 Biur, zlokalizowanych głównie na wschodzących rynkach Azji, Afryki oraz obu Ameryk, w miejscach o największym potencjale rozwojowym dla polskich firm. Biura oferują wsparcie dla firm poprzez efektywne zarządzanie informacjami gospodarczymi, przyczyniając się do zmniejszenia się ryzyka biznesowego podczas wchodzenia na nowe rynki z polskimi produktami, usługami i inwestycjami. Dzięki współpracy z ekspertami PAIH, firmy otrzymują również dostęp do całego wachlarza instrumentów finansowania czy ubezpieczeń, oferowanych przez instytucje zrzeszone w grupie Polskiego Funduszu Rozwoju. Polska Agencja Inwestycji i Handlu realizuje również programy dedykowane ekspansji na rynki perspektywiczne: Go China, Go Africa, Go Arctic, Go India, Go ASEAN oraz Go Iran.
Szczegółowe informacje na temat usług oferowanych przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu dostępne są na stronie: www.paih.gov.pl
Partnerzy Złoci
INTESA SANPAOLO
The Intesa Sanpaolo Group is one of the top banking groups in Europe, with a market capitalisation of 34.9 billion euro(1), and is committed to supporting the economy in the countries in which it operates, specifically in Italy where it is also committed to becoming a reference model in terms of sustainability and social and cultural responsibility. Intesa Sanpaolo is the leader in Italy in all business areas (retail, corporate, and wealth management). The Group offers its services to 11.8 million customers through a network of approximately 3,900 branches well distributed throughout the country with market shares no lower than 12% in most Italian regions. Intesa Sanpaolo has a strategic international presence, with approximately 1,100 branches and 7.2 million customers. It is among the top players in several countries in Central Eastern Europe and in the Middle East and North Africa, through its local subsidiary banks: the Intesa Sanpaolo Group ranks first in Serbia, second in Croatia and Slovakia, fourth in Albania, fifth in Moldova, Bosnia and Herzegovina and Egypt, sixth in Slovenia and Hungary. Furthermore, through its direct branches network it supports corporate customers across 25 countries, in particular in the Middle East and North Africa and in those areas where Italian companies are most active, such as the United States, Brazil, Russia, India and China. (1) As at 30 August 2019
As at 30 June 2019, the Intesa Sanpaolo Group had total assets of 828,365 million euro, customer loans of 394,253 million euro, direct deposits from banking business of 423,158 million euro and direct deposits from insurance business and technical reserves of 157,529 million euro.
The Group operates through six divisions:
• The Banca dei Territori division: focus on the market and centrality of the territory for stronger relations with individuals, small and medium-sized businesses and non-profit entities. The division includes the activities in industrial credit, leasing and factoring carried out through Mediocredito Italiano and in instant banking through Banca 5.
• The Corporate and Investment Banking division: a global partner which supports, taking a medium-long term view, the balanced and sustainable development of corporates and financial institutions, both nationally and internationally. Its main activities include capital markets and investment banking carried out through Banca IMI. The division is present in 25 countries where it facilitates the cross-border activities of its customers through a specialist network made up of branches, representative offices, and subsidiary banks focused on corporate banking. The division operates in the public finance sector as a global partner for public administration.
• The International Subsidiary Banks division: includes the following commercial banking subsidiaries: Intesa Sanpaolo Bank Albania in Albania, Intesa Sanpaolo Banka Bosna i Hercegovina in Bosnia and Herzegovina, Privredna Banka Zagreb in Croatia, the Prague branch of VUB Banka in the Czech Republic, Bank of Alexandria in Egypt, Eximbank in Moldova, CIB Bank in Hungary, Intesa Sanpaolo Bank Romania in Romania, Banca Intesa Beograd in Serbia, VUB Banka in Slovakia, Intesa Sanpaolo Bank in Slovenia and Pravex Bank in Ukraine.
• The Private Banking division: serves the customer segment consisting of Private clients and High Net Worth Individuals with the offering of products and services tailored for this segment. The division includes Fideuram – Intesa Sanpaolo Private Banking, with 5,942 private bankers.
• The Asset Management division: asset management solutions targeted at the Group’s customers, commercial networks outside the Group, and the institutional clientele. The division includes Eurizon, with 252 billion euro of assets under management.
The Insurance division: insurance and pension products tailored for the Group’s clients. The division includes Intesa Sanpaolo Vita, Fideuram Vita, and Intesa Sanpaolo Assicura with direct deposits and technical reserves of 158 billion euro.
Mission and Values
Conscious of the value of our activity in Italy and abroad, we promote a style of growth that is attentive to financial strength and capital solidity, sustainable results and the creation of a process based on the trust deriving from customer and shareholder satisfaction, a sense of belonging on the part of our employees and close monitoring of the needs of the community and the local area.
We compete on the market with a sense of fair play and are ready to cooperate with other economic entities – both private and public – whenever necessary to reinforce the overall capacity for growth of the economies of the countries in which we operate.
Strategy
Intesa Sanpaolo’s strategy is geared towards solid and sustainable value creation for all stakeholders with whom the Bank has relations. We are aiming at a sharp increase in profitability and efficiency while preserving a low risk profile, deriving from solid revenue creation, continuous cost management and dynamic credit and risk management, with efficient use of capital and liquidity. Significant excess capital and high growth / high value businesses with a European reach allow Intesa Sanpaolo ample strategic flexibility.
GRIFFIN GROUP ENERGY
Griffin Group Energy działa aktywnie w sektorze energetycznym zarówno w segmencie publicznym jak i komercyjnym. Specjalizujemy się w kompleksowym zarządzaniu projektami w zakresie analizy, studium wykonalności, instalacji, konfiguracji i utrzymania. Oferta firmy obejmuje: inteligentne sieci i liczniki, magazyny energii, optymalizację efektywności energetycznej, inteligentne budynki , panele fotowoltaiczne oraz alternatywne źródła zasilania.
Nasza nazwa wywodzi się od Gryfa, mitycznego symbolu, który stał się znakiem Pomorza Zachodniego, z którego wywodzi się firma. Historia Griffin Group sięga 1991 roku, kiedy powołana do życia została w Szczecinie spółka IMS-Griffin, zajmująca się na początku sprzedażą sprzętu dla branży morskiej.
W roku 2003 powstał oddział w Warszawie a firma rozszerzyła swoją działalność na branżę wojskową, stając się szybko jednym z liderów w zaopatrywaniu polskiej armii oraz służb mundurowych w najnowocześniejszy i sprawdzony sprzęt.
W listopadzie 2007 roku centrala firmy została przeniesiona do Warszawy, gdzie zajmuje ona biura w nowoczesnym biurowcu Focus.
Dziś firma zajmuje także dwa nowoczesne, autonomiczne budynki w Gdyni i w Szczecinie, których architektura nawiązuje do morskich korzeni spółki. W związku z rozwojem, nabytym doświadczeniem, kompetencjami i nowymi potrzebami naszych klientów, w 2017 roku firma IMS-Griffin przekształciła się w Griffin Group S.A.
Dziś skupia ona siedem niezależnych spółek zatrudniających ponad 200 pracowników.
CIECH S.A.
CIECH to międzynarodowa grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych, dysponująca wsparciem stabilnego inwestora strategicznego (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, oferując sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane.
Spółka posiada osiem zakładów produkcyjnych w trzech europejskich krajach – Polsce, Niemczech i Rumunii. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie – Börse Frankfurt. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.
Partnerzy Srebrni
KANCELARIA DOMAŃSKI ZAKRZEWSKI PALINKA SP. K.
DZP jest największą polską kancelarią prawniczą. Od 1993 roku eksperci kancelarii doradzają polskim i zagranicznym klientom z niemal wszystkich branż gospodarki. Obecnie w biurach DZP pracuje ponad 150 ekspertów różnych specjalizacji.
Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka to: 9 praktyk i 40 specjalizacji; biura w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu; liczne rekomendacje i wysoka pozycja w międzynarodowych rankingach 70 krajów w sieci relacji biznesowych.
Kancelaria od lat niezmiennie zajmuje pierwsze miejsce w rankingach kancelarii prawniczych przeprowadzanych przez Rzeczpospolitą i Dziennik Gazetę Prawną. Jest także wyróżniana i rekomendowana w międzynarodowych rankingach specjalistycznych: Chambers & Partners, Legal 500, IFLR1000, ITR WorldTax i WTR1000.
VOLVO POLSKA SP. Z O. O.
Volvo Polska jest jednym z wiodących światowych producentów ciężarówek, autobusów i autokarów, maszyn budowlanych, silników okrętowych i przemysłowych. Dostarczamy kompletne rozwiązania z zakresu technologii informatycznych, finansów i administracji. Produkty Volvo stanowią podstawę działania wielu firm, których aktywność wpływa na codzienne życie ludzi na całym globie.
Volvo Polska jest częścią Grupy Volvo z siedzibą w Göteborgu, która zatrudnia około 100 000 osób, posiada zakłady produkcyjne w 18 krajach i sprzedaje swoje produkty na ponad 190 rynkach. Marki Grupy to Volvo, Volvo Penta, UD, Terex Trucks, Renault Trucks, Prevost, Nova Bus i Mack. Jako partnerzy Grupa Volvo współpracuje i realizuje przedsięwzięcia typu joint venture z markami SDLG, Eicher i Dongfeng.
BANK GOSPODARSTWA KRAJOWEGO
Bank Gospodarstwa Krajowego jest państwowym bankiem rozwoju, którego misją jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego Polski oraz sektora publicznego w realizacji jego zadań. Bank jest partnerem finansowym aktywnie wspierającym przedsiębiorczość i efektywne wykorzystywanie programów rozwojowych. Jest jednocześnie inicjatorem i uczestnikiem współpracy między biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymI.
Bank odgrywa znaczącą rolę, wraz z innymi instytucjami rozwoju, w realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, przyjętej przez Radę Ministrów 14 lutego 2017 roku, która jest kluczowym dokumentem państwa polskiego w średnio- i długofalowej polityce gospodarczej.
BGK ma za sobą wspaniałą historię wielkich osiągnięć dla Polski, które traktuje jako inspirację dla swoich działań, ale patrzy w przyszłość, bo tam będą widoczne efekty dzisiejszej pracy. Bank codziennie pracuje na rzecz przyszłości Polski i kolejnych pokoleń.
RAFAKO S.A.
Powstała w 1949 roku i należąca obecnie do Grupy PBG Spółka jest liderem na rynku obiektów i instalacji dla energetyki oraz umacnia swoją pozycję w sektorze gazu ziemnego, ropy naftowej i paliw.
Przez pierwsze cztery dekady istnienia firma projektowała i produkowała kotły dla krajowej energetyki zawodowej oraz dla zakładów i elektrociepłowni, w pełni zaspokajając krajowy popyt na duże kotły energetyczne opalane węglem kamiennym i brunatnym. W okresie tym dostarczyła również szereg kotłów energetycznych na eksport. Na początku lat 90. oferta firmy poszerzyła się o technologie przyjazne środowisku, w tym kotły z cyrkulacyjnym złożem fluidalnym oraz instalacje odsiarczania spalin, w zakresie których osiągnęła pozycję krajowego lidera. Obecnie Spółka w zakresie technologicznym oferuje również instalacje odazotowania i odpylania spalin, instalacje do termicznej utylizacji odpadów oraz infrastrukturę dla sektora gazu ziemnego, ropy naftowej i paliw.
Firma została sprywatyzowana w roku 1993 RAFAKO S.A. a od 1994 roku jest spółką akcyjną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W wyniku nabycia większościowego pakietu akcji Spółki, od 2011 roku RAFAKO S.A. należy do Grupy PBG.
RAFAKO S.A. dostarczyło kotły dla niemal wszystkich krajowych elektrowni zawodowych oraz setki jednostek dla energetyki przemysłowej w Polsce. Firma posiada referencje w szeregu krajów Europy i Azji, w tym w Chinach, Turcji, Indiach, krajach byłej Jugosławii, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Belgii, Czechach, Skandynawii.
RAFAKO S.A. jest czołowym światowym producentem elementów kotłowych, w tym ścian szczelnych, walczaków, wężownic, obrotowych podgrzewaczy powietrza i spalin, kanałów spalin i powietrza, konstrukcji stalowych a także wymienników ciepła i innej aparatury ciśnieniowej.
Firma spełnia wymogi norm ISO-9001 i ISO-14001, ISO-18001, EMAS oraz wymagania Dyrektywy Unii Europejskiej w zakresie urządzeń i elementów ciśnieniowych. RAFAKO S.A. posiada uprawnienia i certyfikaty wg uznanych norm i przepisów polskich i zagranicznych, w tym UDT, ASME, TRD i innych. W roku 2001 w uznaniu skutecznego wdrażania i doskonalenia zasad Zarządzania Przez Jakość, RAFAKO S.A. zostało nagrodzone Polską Nagrodą Jakości.
RAFAKO S.A. jest jednym z największych pracodawców w regionie, zatrudniając obecnie około 1500 osób. Firma wspiera inicjatywy charytatywne, domy dziecka oraz placówki opiekuńczo-wychowawcze. Współorganizuje również oraz współfinansuje lokalne przedsięwzięcia społeczne, kulturalne i sportowe. RAFAKO S.A. jest też sponsorem jednej z najlepszych polskich triathlonistek Ewy Bugdoł.
ØRSTED
Ørsted A / S (dawniej DONG Energy) to przedsiębiorstwo energetyczne z siedzibą w Fredericia w Danii. Jest to największa firma energetyczna w Danii. Firma przyjęła obecną nazwę w listopadzie 2017 r. Ørsted, nowa nazwa duńskiego koncernu pochodzi od nazwiska urodzonego w 1777 roku duńskiego profesora Hansa Christiana Ørsteda, który na kartach nauki zapisał się dzięki odkryciu zjawiska oddziaływania elektromagnetycznego. Na jego cześć jednostkę natężenia pola magnetycznego w układzie CGS nazwano ersted. Ørsted rozwija, buduje i eksploatuje morskie farmy wiatrowe, instalacje bioenergetyczne oraz dostarcza swoim klientom inteligentne produkty energetyczne.
Dziesięć lat temu przedsiębiorstwo zainicjowało transformację z czarnej do zielonej firmy energetycznej jako DONG Energy. Od tego czasu zmniejszono zużycie węgla o 73% i zdecydowano się na całkowite wycofanie węgla do 2023 roku. Przedsiębiorstwo stało się światowym liderem w dziedzinie morskiej energii wiatrowej, z udziałem w rynku wynoszącym 25%, który obecnie zasila 9,5 miliona ludzi. Ambicją firmy jest zwiększenie tej liczby do 30 milionów do roku 2025.
W 2017 r. DONG Energy zbyło swoją branżę wydobycia ropy i gazu, tym samym kończąc transformację, aby w pełni poświęcić się ekologicznej energii. Zmiana nazwy to element strategii państwowego koncernu energetycznego, który zapowiedział całkowite wycofanie się z biznesu związanego z paliwami kopalnymi. Już od kilku lat Duńczycy koncentrowali się przede wszystkim na inwestycjach w morską energetykę wiatrową, w czym są globalnym liderem. DONG, początkowo skrót od Danish Oil and Natural Gas, nie odzwierciedlał już tego czym przedsiębiorstwo jest lub czym chce być, stąd zmiana nazwy na Ørsted.
Partnerzy Brązowi
ASSECO POLAND S.A.
Asseco Poland jest największą polską firmą informatyczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od ponad 25 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla firm z kluczowych dla gospodarki sektorów. Firma obecna jest w ponad 54 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 24 tys. osób. Jest największym dostawcą nowoczesnych rozwiązań informatycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Ponadto w rankingu Truffle 100, zajęła w 2015 r. szóste miejsce wśród największych producentów oprogramowania w Europie.
Dzięki doświadczeniu i specjalistycznym kompetencjom, Asseco jest wiarygodnym partnerem technologicznym większości działających w Polsce spółek energetycznych. Firma dostarcza rozwiązania, które pozwalają w wymierny sposób obniżyć koszty działalności, usprawnić jej funkcjonowanie oraz zwiększyć konkurencyjność. Realizuje także projekty centralizacji/migracji dużych wolumenów danych. Jest liderem polskiego rynku i posiada około 65% udziału w nim. Ponadto, blisko 60% rachunków za energię na krajowym rynku, generowanych jest w oparciu o autorskie systemy billingowe firmy.
VSB ENERGIE ODNAWIALNE POLSKA
VSB Energie Odnawialne Polska od lat prężnie działa w branży energii odnawialnej w Polsce. Firma zajmuje się rozwojem projektów wiatrowych, od momentu dzierżawy gruntów po budowę parku. Dodatkowo oferujemy także usługę technicznego i komercyjnego zarządzania parkami wiatrowymi. Nasza organizacja podchodzi kompleksowo do realizowanych projektów, w związku z czym oferujemy także naszym klientom możliwość skorzystania z profesjonalnych i ukierunkowanych na branżę usług księgowych
Firma jest pionierem w zawieraniu z zakładami przemysłowymi długoterminowych umów o dostawę energii elektrycznej (Power Purchase Agreement/PPA).
IFS INDUSTRIAL AND FINANCIAL SYSTEMS POLAND SP. Z O. O.
IFS opracowuje i dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw klientom na całym świecie, którzy zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, budową i utrzymaniem aktywów oraz zarządzaniem operacjami skupionymi na usługach serwisowych. Specjalistyczna wiedza naszych pracowników i oferowane rozwiązania, w połączeniu z zaangażowaniem w dostarczanie wartości wszystkim naszym klientom, uczyniły IFS uznanym liderem i najbardziej polecanym dostawcą w sektorze. Nasz zespół liczący 3700 pracowników oraz rosnący ekosystem partnerów wspierają ponad 10 000 klientów na całym świecie, rzucając wyzwanie status quo i zapewniając przewagę konkurencyjną. Dowiedz się więcej o tym, jak oprogramowanie dla przedsiębiorstw może pomóc Twojej firmie już dziś: IFSworld.com.
Obserwuj nas na Twitterze: @IFSPoland
Odwiedź bloga IFS poświęconego technologii, innowacji i kreatywności: http://blog.ifsworld.com
Strona internetowa: IFSworld.com
Partnerzy Instytucjonalni
IZBA GOSPODARCZA ENERGETYKI I OCHRONY ŚRODOWISKA
Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska jest ogólnopolską organizacją branżową samorządu gospodarczego. Celem Izby jest organizowanie pomocy członkom w rozwiązywaniu ich problemów ekonomicznych i organizacyjnych.
Istotny człon działania Izby dotyczy przygotowania i realizacji wspólnych przedsięwzięć w dziedzinie inwestycji energetycznych w kraju i zagranicą, promowania nowoczesnych technik i technologii. Szeroka jest działalność w dziedzinie ochrony środowiska naturalnego i promocji odnawialnych źródeł energii. Organizacja reprezentuje interesy swoich członków na rynkach zagranicznych.
Walne Zgromadzenie Założycielskie Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska odbyło się w październiku 1992r., zaś w sądzie organizacja zarejestrowana została w marcu 1993 r. W ten sposób rozpoczęła działalność dobrowolna, reprezentatywna organizacja samorządu gospodarczego, upełnomocniona przez środowisko biznesu energetycznego do wyrażania na forum publicznym – wobec rządu, parlamentu i organizacji pozarządowych – stanowiska i opinii na temat dokonujących się przeobrażeń w sferach energetyki, przemysłu energetycznego oraz ochrony środowiska.
CENTRAL EUROPE ENERGY PARTNERS
Central Europe Energy Partners (CEEP) reprezentuje interesy przedsiębiorstw energochłonnych z Europy Środkowej w celu promowania zrównoważonej transformacji energetycznej zgodnie z zasadą neutralności technologicznej, wzmocnienia współpracy regionalnej i wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego regionu w ramach polityki energetycznej i klimatycznej UE.
POLITYKA INSIGHT ENERGY
Polityka Insight została założona w 2013 r. w ramach grupy kapitałowej wydawnictwa “Polityka”. Jej pomysłodawcą jest Wawrzyniec Smoczyński, wcześniej szef działu zagranicznego “Polityki”. Początkowy zespół Polityki Insight liczył osiem osób - dziś firma zatrudnia 32 osoby. Od początku niezależna od tygodnika, wyrasta z jego tradycji rzetelnego i pogłębionego opisu polskiej polityki i gospodarki.
Nasz 20-osobowy zespół analityków stale śledzi siedem strategicznych obszarów: politykę krajową, sektor finansowy, energetykę, przemysł, legislację, sprawy europejskie i geopolitykę. Szeroki wachlarz specjalności daje nam całościowe spojrzenie na gospodarkę i politykę. Mamy wyjątkową kompetencję w analizie sektorów wysoko regulowanych i ich styku z państwem.
TOWARZYSTWO GOSPODARCZE POLSKIE ELEKTROWNIE
Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie powstało w 1990 roku jako stowarzyszenie działające w obszarze wytwarzania energii elektrycznej. Aktualnie Towarzystwo zrzesza: 155 osób o charakterze członków zwyczajnych, mających duży dorobek menedżerski lub zawodowy; 11 spółek wytwórczych o charakterze członków wspierających, o łącznej mocy zainstalowanej przekraczającej 25 000 MW.
Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie prowadzi działalność w zakresie:
- organizowania narad, konferencji isympozjów umożliwiających wymianę poglądów środowisk kierowniczych i naukowych związanych z wytwarzaniem i gospodarką energią elektryczną,
- opracowywania zwłasnych środków kierunkowych analiz, programów lub przepisów prawnych dotyczących elektroenergetyki, a w szczególności elektrowni,
- współdziałania zorganizacjami gospodarczymi krajów wolnego rynku oraz firmami produkującymi nowoczesne urządzenia w celu zapoznania się z doświadczeniami oraz uzyskanymi efektami ekonomicznymi i
- organizowania wyjazdów technicznych oraz szkoleń za granicą dla specjalistów zelektrowni,
- opracowywania wgrupach specjalistów z elektrowni tematów ekonomicznych, prawnych i technicznych oraz zapewnienia udziału tych grup w pracach organów powoływanych przez urzędy centralne lub organizacje gospodarcze,
- delegowania przedstawicieli Towarzystwa do rad nadzorczych, stałych organów opiniodawczych ministerstw, organizacji stowarzyszeniowych, których działalność związana jest zproblematyką wytwarzania energii elektrycznej,
- współpracy przy wdrażaniu nowych dyrektyw Unii Europejskiej.
POLSKIE STOWARZYSZENIE ENERGETYKI WIATROWEJ
PSEW jest organizacją pozarządową, która od 20 już lat, od 1999 roku działa na rzecz rozwoju energetyki wiatrowej w Polsce. Stowarzyszenie skupia obecnie około 90 czołowych firm działających na rynku energetyki wiatrowej w Polsce: inwestorów, deweloperów, producentów turbin i podzespołów do elektrowni, podwykonawców, usługodawców, kancelarii prawnych. Są to zarówno duże podmioty z kapitałem zagranicznym, jak i polskie firmy w ramach całego łańcucha dostaw dla branży wiatrowej. PSEW jest jedną z najbardziej skutecznych organizacji aktywnie działających na rzecz kształtowania zapisów prawnych w polskim ustawodawstwie sprzyjających rozwojowi energetyki wiatrowej.
Działalność PSEW to:
– aktywny udział w konsultacjach aktów prawnych, strategii, polityk i programów sektorowych, a także podejmowanie działań na rzecz wprowadzenia rozwiązań prawnych sprzyjających rozwojowi energetyki wiatrowej;
– ścisła współpraca z resortami gospodarki, środowiska oraz innymi, związanymi z energetyką i odnawialnymi źródłami energii;
– współpraca z instytucjami Komisji Europejskiej: Dyrekcja Generalna Komisji Europejskiej ds. Energii i Transportu, Dyrekcja Generalna ds. Środowiska, Dyrekcja Generalna ds. Nauki i Badań;
– współpraca z eurodeputowanymi oraz parlamentarzystami z sejmowych i senackich komisji;
– szerzenie wiedzy o energetyce wiatrowej, w szczególności rozpowszechnianie informacji na temat korzyści płynących z wykorzystania wiatru do produkcji energii elektrycznej oraz potencjału Polski w zakresie możliwości rozwoju energetyki wiatrowej;
– zwiększanie społecznej i politycznej świadomości w zakresie energetyki wiatrowej;
– udział w krajowych i międzynarodowych konferencjach branżowych w charakterze eksperta z zakresu energetyki wiatrowej w Polsce.
PSEW jest członkiem WindEurope (dawniej European Wind Energy Association) oraz PKŚREE (Polski Komitet Światowej Rady Energii Elektrycznej).
SKANDYNAWSKO-POLSKA IZBA GOSPODARCZA
Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza (SPCC) jest obecna na polskim rynku od 15-tu lat i jest obecnie trzecią co do wielkości izbą gospodarczą w Polsce. SPCC zrzesza 430 firm i instytucji reprezentujących interesy skandynawskich inwestorów. Członkowie SPCC reprezentują największe sektory gospodarek krajów skandynawskich, takie jak energia, budownictwo, logistyka, IT, przemysł chemiczny, papier i przemysł drzewny, bankowość i finanse, sektor usług wspólnych. Od kliku lat Izba reprezentuje dodatkowo spółki islandzkie, estońskie czy łotewskie.
Siedziba główna SPCC znajduje się w Warszawie, biuro regionalne w Trójmieście, jednak organizacja jest aktywna na terenie całego kraju m.in. w Szczecinie, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu.
AKADEMIA LEONA KOŹMIŃSKIEGO
Akademia Leona Koźmińskiego jest niepubliczną szkołą wyższą o szerokim profilu biznesowym, posiadającą pełne uprawnienia akademickie. Została założona w 1993 roku. Oferuje studia pierwszego i drugiego stopnia w zakresie nauk ekonomicznych i humanistycznych, a także studia jednolite magisterskie w zakresie nauk prawnych. Ofertę kształcenia uzupełniają liczne studia podyplomowe, w tym programy MBA, oraz studia doktoranckie. Można odbyć tutaj także trzystopniowe studia wyższe w języku angielskim. Od 2009 roku ALK jest klasyfikowana w prestiżowych rankingach edukacyjnych „Financial Times” – Business School Rankings, konkurując z najlepszymi uczelniami z całego świata.
Ponadto od wielu lat zajmuje I miejsce wśród polskich niepublicznych szkół wyższych w rankingach edukacyjnych publikowanych m.in. przez miesięcznik „Perspektywy”, a także tygodnik „WPROST”. Jako pierwsza w Polsce otrzymała wyróżnienie Polskiej Komisji Akredytacyjnej za kształcenie na kierunku zarządzanie. Obecnie najwyższą notę PKA posiadają jeszcze trzy kierunki prowadzone w ALK, tj. prawo, administracja oraz finanse i rachunkowość.
KOŹMIŃSKI posiada też trzy najważniejsze akredytacje międzynarodowe: EQUIS, AMBA i amerykańską akredytację AACSB, którą ma zaledwie 5 proc. szkół biznesowych na świecie, w tym takie uczelnie jak Yale i Harvard University.
Akademia Leona Koźmińskiego posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora w pięciu dyscyplinach: zarządzanie, ekonomia, prawo, finanse i socjologia. Zaś stopnia doktora habilitowanego w trzech obszarach: nauki o zarządzaniu, ekonomii i prawa. W ramach tzw. oceny parametrycznej jednostek naukowych dla badań w zakresie nauk ekonomicznych uzyskała najwyższą, pierwszą kategorię.
Oferta edukacyjna studiów wyższych obejmuje: zarządzanie (w języku polskim i angielskim), zarządzanie w wirtualnym środowisku, zarządzanie – socjologia biznesu i mediów, psychologia w zarządzaniu, zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw, finanse i rachunkowość (w języku polskim i angielskim), ekonomię oraz prawo i administrację. Od roku akademickiego 2016/2017 na uczelni realizowane są elitarne studia dwukierunkowe PRAWO I FINANSE.
ALK prowadzi również studia współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.
POLSKIE STOWARZYSZENIE FOTOWOLTAIKI (PSF)
jest organizacją pozarządową, której misją jest wspieranie rozwoju wielkoskalowej energetyki słonecznej. Stowarzyszenie działa na rzecz zwiększenia politycznej i społecznej świadomości w zakresie energetyki słonecznej, a także wspiera tworzenie korzystnego otoczenia regulacyjnego. Stowarzyszenie zrzesza inwestorów, dostawców technologii oraz usług.
PSF jest członkiem SolarPower Europe, największej organizacji pozarządowej w Europie zrzeszającej podmioty z branży.
Partner Strefy Startup
HILO SOLUTIONS
Hilo Solutions jest polską spółką działającą na pograniczu sektorów energetycznego, IT oraz zarządzania infrastrukturą. Firma prowadzi intensywne prace badawczo-rozwojowe nad rozwiązaniem IT, które umożliwi właścicielom infrastruktury zautomatyzowane zarządzanie nią oraz udział w rynku energii DSR (Demand Side Response).
Rozwiązanie HILO.1 składa się z trzech komponentów:
- sterownika będącego autorskim komputerem przemysłowym,
- platformy software’owej do monitorowania i zarządzania urządzeniami, które wchodzą w skład infrastruktury,
- modułu pozwalającego na bezpieczne komunikowanie się ze sobą obu wcześniej wymienionych elementów.
HILO.1 to w pełni polskie rozwiązanie, które wpisuje się w najważniejsze światowe trendy istniejące obecnie na styku branży IT oraz zarządzania infrastrukturą, takie jak: Big Data Analysis, Internet of Things czy Predictive Maintenance. Działalność badawczo-rozwojowa prowadzona przez Hilo Solutions została wsparta grantem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Partner Tłumaczeń
BIURO TŁUMACZEŃ BIRETA
Bireta Professional Translations to warszawskie biuro tłumaczeń z 17-letnim doświadczeniem w tłumaczeniach pisemnych i ustnych z dziedziny energetyki, gazownictwa, ochrony środowiska, transportu, infrastruktury, IT, telekomunikacji, prawa i finansów. Specjalizuje się w obsłudze dużych projektów, wymagających tłumaczenia nawet kilku tysięcy stron miesięcznie. Działa zgodnie z międzynarodową normą ISO 17100, określającą wymogi dotyczące świadczenia wysokiej jakości usług tłumaczeniowych.
Dzięki Systemowi Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodnym z normą ISO 27001, gwarantuje Klientom bezpieczeństwo i ochronę poufności informacji. Do grona klientów Birety należą największe polskie i międzynarodowe firmy z branży energetycznej, gazowej i innych.
Więcej informacji na temat firmy Bireta znaleźć można na stronie internetowej: www.bireta.pl