„Śniadania Energii Kobiet” to comiesięczne spotkania w gronie kobiet, które zawodowo zajmują się szeroko pojętą tematyką energetyczną, odnawialnych źródeł energii oraz zmianami klimatu. Kobiety coraz aktywniej i z coraz większymi sukcesami uczestniczą w rozwoju sektora energetycznego. Celem tych spotkań jest wspólne wsparcie, aktywizacja, wymiana doświadczeń i inspiracja innych kobiet do rozwijania swojej kariery w tym sektorze.

Wydarzenia 2023

Wizyta w Rezydencji Ambasadora USA

28 czerwca 2023 r. odbyło się spotkanie w ramach projektu Śniadanie Energii Kobiet w Rezydencji Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Warszawie, zrealizowane przez DISE ENERGY w partnerstwie z OX2 Polska, z udziałem Pana Ambasadora Marka Brzezinskiego. Tematem przewodnim spotkania była „Rola kobiet w sektorze energetycznym i transformacja energetyczna jako sposób na budowanie zrównoważonej przyszłości”.

Fotorelacja ze spotkania w Rezydencji Ambasadora USA

Śniadanie Energii Kobiet

31 maja 2023 r. odbyło się Śniadanie Energii Kobiet w Rezydencji Ambasadora Szwecji w Warszawie, przygotowane w ramach partnerstwa DISE ENERGY i OX2 Polska z udziałem Pana Ambasadora Stefana Gullgrena oraz IKEA. Wizycie towarzyszyła dyskusja o energetyce, roli kobiet w transformacji energetycznej oraz potrzebie działań na rzecz równego traktowania kobiet i mężczyzn. To dla nas cenne oraz cieszymy się, że spotkanie spotkało się z tak dużym zainteresowaniem.

Fotorelacja ze spotkania w Rezydencji Ambasadora Szwecji

Śniadanie Energii Kobiet

12 kwietnia 2023 r. w ramach projektu Śniadania Energii Kobiet, realizowanego przez DISE ENERGY oraz partnera programu OX2 Polska odbyło się szkolenie pt. „Wystąpienia publiczne i wizerunek publiczny”. Spotkanie zostało zrealizowane w formie warsztatu on-line. Prowadzącym był dr Sergiusz Trzeciak, ekspert wizerunku publicznego oraz public relations, trener, mentor oraz autor 11 książek. Szkolenie miało na celu doskonalenie umiejętności budowania wizerunku oraz prowadzenia efektywnej komunikacji.

Wielkanoc

WIELKANOC 2023

Dzień Kobiet

8 MARCA DZIEŃ KOBIET

Z okazji Dnia Kobiet,
życzymy Wszystkim Paniom
energii, by napędzała Wasze marzenia,
odwagi, by je realizować i
szczęścia, by je spełniać.
Czyńcie świat lepszym i piękniejszym!

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat wspólnie udało nam się stworzyć unikatową inicjatywę. Za nami śniadania, wystąpienia mentorskie i konkursy, podczas których wyróżniliśmy wyjątkowe Kobiety Energetyki. Dziękujemy za Waszą obecność, bo to właśnie Wy ośmielacie kobiety, dodajecie im odwagi i inspirujecie zmiany w energetyce.
Zachęcamy wszystkie Panie do aktywnego uczestnictwa w grupie, dzielenia się komentarzami i udostępniania inicjatyw, które mogłybyśmy wesprzeć.
Do zobaczenia już niedługo na pierwszym tegorocznym Śniadaniu Energii Kobiet – szczegóły wkrótce!

Partner spotkań śniadaniowych - OX2

Chwilę nas nie było, ale powracamy po przerwie z nową energią i pomysłami. W tym roku DISE zrealizuje cykl spotkań we współpracy z OX2 – wiodącym europejskim deweloperem projektów onshore i PV. OX2 jest liczącym się graczem polskiej transformacji energetycznej, a na rynku polskim liderką firmy jest kobieta i to niezwykle inspirująca – Katarzyna Suchcicka. Firma rozwija, buduje i oferuje inwestorom farmy wiatrowe i farmy fotowoltaiczne. OX2 oferuje także zarządzanie farmami wiatrowymi i słonecznymi po zakończeniu budowy. Portfel projektów deweloperskich OX2 obejmuje inwestycje wiatrowe oraz fotowoltaiczne zarówno własne, jak i nabyte w drodze przejęcia praw do projektu na różnych etapach rozwoju. Firma jest również aktywna w obszarze rozwoju technologii energetyki odnawialnej, takich jak wodór i magazynowanie energii. OX2 prowadzi działalność na dziesięciu rynkach w Europie: w Szwecji, Finlandii, Estonii, Polsce, Rumuni, Francji, Hiszpanii, Grecji, na Litwie oraz we Włoszech. Firma zatrudnia prawie 300 pracowników i ma siedzibę w Sztokholmie w Szwecji. Akcje OX2 są notowane na giełdzie Nasdaq Stockholm od 2022 roku.
www.ox2.com

Wydarzenia 2021/2022

baner-sniadanie-kobiet-microsoft
Energia Kobiet

9 czerwca 2022 r. miałyśmy okazję spotkać się i porozmawiać na żywo w siedzibie firmy Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, której serdecznie dziękujemy za gościnę.
Gościem specjalnym spotkania była Lidia Król, Dyrektor Departamentu Geologii i Koncesji Geologicznych Ministerstwa Klimatu i Środowiska.
W czasie spotkania słuchałyśmy również o wyzwaniach prawnych stojących przed sektorem energetycznym, o czym mówiła mecenas Anna Szczodra, a o wyzwaniach współczesnej liderki opowiedziała nam mecenas Agnieszka Fedor z kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. W rozmowie z Joanną Mainguy, Industry Director EMEA, Energy & Sustainability, podjęłyśmy temat wyzwań związanych z cyfryzacją sektora energetycznego.
Pięknie dziękujemy wszystkim Paniom prelegentkom które podczas ostatniego naszego przedwakacyjnego zechciały podzielić się swoimi doświadczeniami i przekazać nam wiele cennych informacji.
Przed nami zasłużony wakacyjny odpoczynek, dlatego życzymy Paniom pięknego i udanego letniego wypoczynku.
O kolejnym spotkaniu w ramach projektu Energia Kobiet poinformujemy Panie na początku września.

Program

11:00-11:05  Otwarcie spotkania oraz przywitanie gości

11:05-11:30  Wystąpienie ekspertki: mec. Agnieszki Fedor Sołtysiński Kawecki & Szlęzak
Prowadząca spotkanie: Anna Szczodra – Sołtysiński Kawecki & Szlęzak

11:30-12:15  Rozmowa z Joanną Mainguy, Industry Director EMEA, Energy & Sustainability, Microsoft

12:15-12:45  Wystąpienie ekspertki: Lidia Król, Dyrektor Departamentu Geologii i Koncesji Geologicznych Minister Klimatu i Środowiska
Moderowanie: Agnieszka Korbicz Kozłowska

12:45-14:00 lunch/ sesja networkingowa

DSC08632_
DSC08626_
Spotkanie stacjonarnie

W piątek, 13 maja 2022 r., w godzinach 11.00 – 15.00 miałyśmy okazję poznać się i porozmawiać na żywo w siedzibie firmy Microsoft. Zaprosiłyśmy do rozmowy przedstawiciela Ambasady Stanów Zjednoczonych Roberta Rudicha oraz redaktorkę „Wysokich Obcasów” Panią Weronikę Kunę. Na koniec wszystkie Panie spacerowały po Alei Innowacji w ramach Microsoft Technology Center.

Program

11:00-11:05 Otwarcie spotkania oraz przywitanie gości

11:05-12:00 rozmowa z Panem Robertem Rudichem, Energy Attaché Ambasada US
Moderator: Katarzyna Suchcicka
Robert Rudich od dwóch lat pełni funkcję Attaché ds. Energii
w Ambasadzie USA w Polsce. Niezmiennie od dwóch dekad związany
z armią amerykańską

12:00-13:00 lunch/ sesja networkingowa

13.00-13:40 Wysokie Obcasy a awans zawodowy kobiet w Polsce
redaktorka WO
Moderator: Weronika Kuna


13:40-14:00
Prezentacja projektu „Nieustraszona w pracy”


„Wysokie Obcasy” to jeden z pierwszych tygodników w Polsce, który poruszał tematy związane z rozwojem osobistym kobiet i który rozpoczął dyskusję o miejscu kobiet w życiu społeczno-ekonomicznym. Od 1999 roku promuje zwykłe-niezwykłe kobiety i daje inspirację wielu z nas.
W 2020 roku Wysokie Obcasy rozpoczęły projekt #Nieustraszona w pracy. Redaktorzy „Wysokich Obcasów” podkreślają, jak ważne są odwaga, siła, konsekwencja i wspieranie się kobiet, które wciąż muszą walczyć o to, by na rynku pracy traktowano je na równi z mężczyznami.


14:00-15:00
wizyta w Microsoft Technology Center

Microsoft Technology Center
to miejsce dla osób, które chcą dotknąć cyfrowej transformacji i zobaczyć chmurę obliczeniową! Podczas naszego spotkania w MTC zabierzemy Panie na spacer po Alei Innowacji, w której pokazujemy, jak technologia wygląda i będzie wyglądać – w handlu, finansach, produkcji, rolnictwie a także w mieście przyszłości.

Fotorelacja ze spotkania w siedzibie Microsoft

wielkanoc 2022

Kwietniowe przedświąteczne spotkanie w ramach projektu „Śniadania Kobiet Energii” było ostatnim wirtualnym i kolejne, zgodnie z naszymi planami odbędzie się już w realnej rzeczywistości.

Szczególne podziękowania dla Ani Lutek za podzielenie się swoimi doświadczeniami i przekazanie wiele cennych informacji.

baner-wystapienie-KM-v2ok

Bardzo dziękujemy naszemu gościowi – Krzysztofowi Malesie za bardzo merytoryczną i ciekawą prezentację oraz wiele cennych wskazówek w zakresie jakże aktualnego tematu jakim jest cyberbezpieczeństwo.

8 marca

Marcowe spotkanie w ramach projektu „Śniadanie Kobiet” było wyjątkowe – odbyło się dzień po Dniu Kobiet, ale przede wszystkim w trudnych czasach trwającej wojny na Ukrainie, która w jakimś stopniu nas również dotyka.
Kobietom życzyliśmy, by miały tyle energii, aby codziennie przenosić góry, które dla innych są nie do pokonania, odwagi do realizacji własnych marzeń. Aby nikt nie podkopywał ich wartości, a bliskie osoby były zawsze, gdy tego potrzebują.
Podczas spotkania wystąpiła Pani Olga Malinkiewicz, wprowadziła nas do świata ogniw słonecznych na bazie perowskitów, przekazała moc pozytywnej energii i pokazała, że upór i wiara w marzenia się opłaca.

baner-wystapienie-OM-2a

W 2021 r. udział kobiet zatrudnionych w polskim sektorze energetycznym wynosił zaledwie 16 proc., co stanowi jeden z najniższych wyników w Unii Europejskiej. Jednak w tej branży jest wiele kobiet, które przekraczają bariery na poziomie sektorowym i instytucjonalnym, mając merytoryczny, realny wpływ na sektor energetyczny w Polsce.

Jedną z takich kobiet jest dr Olga Malinkiewicz, laureatka nagrody „Energia Kobiet” w kategorii „Energia Wizji” – założycielka i dyrektorka ds. technologii w Saule Technologies. Zarządza zespołem 40 naukowców z 17 krajów, pracujących nad komercjalizacją unikalnej w skali światowej technologii drukowanych ogniw słonecznych na bazie perowskitu.

Olga Malinkiewicz będzie gościem marcowego spotkania „Śniadania Kobiet” i na pewno opowie o tym ile i co wnoszą kobiety do świata energetyki.

podziękowania

Podczas lutowego spotkania wystąpił Pan Paweł Mączka, który w swojej prezentacji przybliżył nam tajniki LinkedIn.

baner-wystapienie-KS-2a

16 lutego 2022 r. po raz kolejny, w ramach śniadań Energii Kobiet, projektu realizowanego przez DISE ENERGY i Microsoft, spotkaliśmy się w gronie Kobiet Energii. Gościem lutowego spotkania była laureatka nagrody w kategorii Energia Innowacji Katarzyna Sobótka – Demianowska, absolwentka Politechniki Warszawskiej, jak i RES|The School for Renewable Energy Science na Islandii. Może się pochwalić również ukończeniem Programu TOP 500 Innovators w Haas School of Business na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkley. Laureatka nagród międzynarodowych takich jak: International Partnership for Hydrogen Economy, Niemieckiej Federalnej Fundacji Środowisko – DBU i Swedish Institute. Z natury pasjonatka nowych technologii, w szczególności zainteresowana samochodami elektrycznymi.
Podczas spotkania Pani Katarzyna opowiedziała jak skutecznie i w efektywny sposób prowadzić angażujący i wartościowy profil w serwisie LinkedIn.

networking

„Śniadania Kobiet” to również praktyczna część. Podczas spotkania w dniu 16 lutego 2022 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w ciekawym szkoleniu poprowadzonym przez Pana Pawła Mączkę, CTO Storware oraz CEO SocialCube. Szkolenie dotyczyło Linkedin i budowaniu networkingu, podczas którego Pan Paweł poruszył istotne kwestie dotyczące budowania marki osobistej, rozbudowy sieci kontaktów i budowania relacji na Linkedin.

baner-energia-kobiet-ksiazka

28 stycznia 2022 r. „Technologiczne Magnolie” Dominiki Bettman są już u nas. To o tej właśnie książce podczas ostatniego spotkania Energii Kobiet, wspólnego projektu realizowanego przez Dise Energy i Microsoft, opowiadała autorka. Już zabieramy się za czytanie, bo chcemy uwierzyć że dzięki technologiom zmienimy świat na lepsze!!!

Śniadanie Kobiet

12 stycznia 2022 r. odbyło się kolejne już śniadanie Kobiet Energii – kobiet, które aktywnie uczestniczą w rozwoju sektora energetycznego w Polsce. Gościem specjalnym spotkania była Dominika Bettman, Dyrektor Generalny Microsoft w Polsce. Ekonomistka z wykształcenia, humanistka z natury. Orędowniczka społecznej odpowiedzialności biznesu, aktywizacji zawodowej kobiet. Propagatorka idei różnorodności i przywództwa włączającego. Aktywna uczestniczka debaty publicznej o innowacyjnym przemyśle i transformacji cyfrowej. Autorka książki „Technologiczne Magnolie”. Podczas naszego wirtualnego śniadania było o Rewolucji 4.0, o relacjach, o wspieraniu się kobiet, o nowoczesnym networkingu. Było ciekawie, inspirująco, interesująco i oczywiście energetycznie.

baner-sniadanie-kobiet-swieta

Grudniowe, świąteczne „Śniadanie Kobiet” zapoczątkowało cykl comiesięcznych spotkań podczas których, kobiety pełne energii będą spotykały się online co miesiąc, aby rozmawiać i działać na rzecz polskiej energetyki.

W skali globalnej kobiety stanowią 22 proc. siły roboczej w sektorze ropy i gazu oraz 32 proc. w sektorze energii odnawialnej (badanie przeprowadzone przez Międzynarodową Agencję Energii odnawialnej IRENA). Tymczasem zwiększenie udziału i roli płci żeńskiej jest w interesie sektora, który na całym świecie przechodzi proces transformacji. Dążenie do gospodarki niskoemisyjnej będzie wymagało innowacyjnych rozwiązań i modeli biznesowych, uwzględniających większy udział zróżnicowanej puli talentów.

Kobiety odgrywają kluczową rolę w energetyce. Obok wysokiego poziomu wykształcenia i kompetencji wyróżnia je dodatkowo otwartość, uważność oraz dążenie do porozumienia.

W sektorze energetycznym pracują utalentowane kobiety. Cieszymy się, że możemy korzystać z ich wiedzy, doświadczenia i pomysłów. Chcemy, by ich głos był słyszany i obecny w debacie publicznej, bo nie ma dziś kwestii ważniejszej społecznie niż energia, klimat i środowisko.