ŚNIADANIE KOBIET

sniadanie-kobiet-www

„Śniadania kobiet” to comiesięczne spotkania online w gronie kobiet, które zawodowo zajmują się szeroko pojętą tematyką energetyczną, odnawialnych źródeł energii oraz zmianami klimatu. Kobiety coraz aktywniej i z coraz większymi sukcesami uczestniczą w rozwoju sektora energetycznego. Celem tych spotkań jest wspólne wsparcie, aktywizacja, wymiana doświadczeń i inspiracja innych kobiet do rozwijania swojej kariery w tym sektorze.
Projekt realizowany jest przez Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych w partnerstwie z Microsoft Polska.

Wydarzenia

baner-wystapienie-OM-2a

W 2021 r. udział kobiet zatrudnionych w polskim sektorze energetycznym wynosił zaledwie 16 proc., co stanowi jeden z najniższych wyników w Unii Europejskiej. Jednak w tej branży jest wiele kobiet, które przekraczają bariery na poziomie sektorowym i instytucjonalnym, mając merytoryczny, realny wpływ na sektor energetyczny w Polsce.

Jedną z takich kobiet jest dr Olga Malinkiewicz, laureatka nagrody „Energia Kobiet” w kategorii „Energia Wizji” – założycielka i dyrektorka ds. technologii w Saule Technologies. Zarządza zespołem 40 naukowców z 17 krajów, pracujących nad komercjalizacją unikalnej w skali światowej technologii drukowanych ogniw słonecznych na bazie perowskitu.

Olga Malinkiewicz będzie gościem marcowego spotkania „Śniadania Kobiet” i na pewno opowie o tym ile i co wnoszą kobiety do świata energetyki.

baner-wystapienie-KS-2a

16 lutego 2022 r. po raz kolejny, w ramach śniadań Energii Kobiet, projektu realizowanego przez DISE ENERGY i Microsoft, spotkaliśmy się w gronie Kobiet Energii. Gościem lutowego spotkania była laureatka nagrody w kategorii Energia Innowacji Katarzyna Sobótka – Demianowska, absolwentka Politechniki Warszawskiej, jak i RES|The School for Renewable Energy Science na Islandii. Może się pochwalić również ukończeniem Programu TOP 500 Innovators w Haas School of Business na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkley. Laureatka nagród międzynarodowych takich jak: International Partnership for Hydrogen Economy, Niemieckiej Federalnej Fundacji Środowisko – DBU i Swedish Institute. Z natury pasjonatka nowych technologii, w szczególności zainteresowana samochodami elektrycznymi.
Podczas spotkania Pani Katarzyna opowiedziała jak skutecznie i w efektywny sposób prowadzić angażujący i wartościowy profil w serwisie LinkedIn.

networking

„Śniadania Kobiet” to również praktyczna część. Podczas spotkania w dniu 16 lutego 2022 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w ciekawym szkoleniu poprowadzonym przez Pana Pawła Mączkę, CTO Storware oraz CEO SocialCube. Szkolenie dotyczyło Linkedin i budowaniu networkingu, podczas którego Pan Paweł poruszył istotne kwestie dotyczące budowania marki osobistej, rozbudowy sieci kontaktów i budowania relacji na Linkedin.

baner-energia-kobiet-ksiazka

28 stycznia 2022 r. „Technologiczne Magnolie” Dominiki Bettman są już u nas. To o tej właśnie książce podczas ostatniego spotkania Energii Kobiet, wspólnego projektu realizowanego przez Dise Energy i Microsoft, opowiadała autorka. Już zabieramy się za czytanie, bo chcemy uwierzyć że dzięki technologiom zmienimy świat na lepsze!!!

Śniadanie Kobiet

12 stycznia 2022 r. odbyło się kolejne już śniadanie Kobiet Energii – kobiet, które aktywnie uczestniczą w rozwoju sektora energetycznego w Polsce. Gościem specjalnym spotkania była Dominika Bettman, Dyrektor Generalny Microsoft w Polsce. Ekonomistka z wykształcenia, humanistka z natury. Orędowniczka społecznej odpowiedzialności biznesu, aktywizacji zawodowej kobiet. Propagatorka idei różnorodności i przywództwa włączającego. Aktywna uczestniczka debaty publicznej o innowacyjnym przemyśle i transformacji cyfrowej. Autorka książki „Technologiczne Magnolie”. Podczas naszego wirtualnego śniadania było o Rewolucji 4.0, o relacjach, o wspieraniu się kobiet, o nowoczesnym networkingu. Było ciekawie, inspirująco, interesująco i oczywiście energetycznie.

baner-sniadanie-kobiet-swieta

Grudniowe, świąteczne „Śniadanie Kobiet” zapoczątkowało cykl comiesięcznych spotkań podczas których, kobiety pełne energii będą spotykały się online co miesiąc, aby rozmawiać i działać na rzecz polskiej energetyki.

W skali globalnej kobiety stanowią 22 proc. siły roboczej w sektorze ropy i gazu oraz 32 proc. w sektorze energii odnawialnej (badanie przeprowadzone przez Międzynarodową Agencję Energii odnawialnej IRENA). Tymczasem zwiększenie udziału i roli płci żeńskiej jest w interesie sektora, który na całym świecie przechodzi proces transformacji. Dążenie do gospodarki niskoemisyjnej będzie wymagało innowacyjnych rozwiązań i modeli biznesowych, uwzględniających większy udział zróżnicowanej puli talentów.

Kobiety odgrywają kluczową rolę w energetyce. Obok wysokiego poziomu wykształcenia i kompetencji wyróżnia je dodatkowo otwartość, uważność oraz dążenie do porozumienia.

W sektorze energetycznym pracują utalentowane kobiety. Cieszymy się, że możemy korzystać z ich wiedzy, doświadczenia i pomysłów. Chcemy, by ich głos był słyszany i obecny w debacie publicznej, bo nie ma dziś kwestii ważniejszej społecznie niż energia, klimat i środowisko.