Gazterm 2019

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

XXII Bałtycki Szczyt Gazowy GAZTERM przebiegał pod hasłem „Integracja rynków gazu w regionie bałtyckim”. DISE po raz kolejny zostało partnerem merytorycznym wydarzenia, które honorowym patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Zaangażowanie eksperckie DISE sprawiło, że konferencja ta zyskała już rangę międzynarodowego wydarzenia i jest jednym z najważniejszych wydarzeń branży gazowniczej w tej części Europy, na którym pojawiają się najważniejsi decydenci branży wydobywczej oraz dyplomaci z Polski i zagranicy. Na tegorocznej konferencji gościliśmy znamienitych przedstawicieli administracji rządowej oraz biznesu gazowego z Danii, Finlandii, Litwy, Polski i Stanów Zjednoczonych. Z inicjatywy DISE na XXII GAZTERMIE osobiście pojawił się Žygimantas Vaičiūnas – Minister Energii Republiki Litewskiej, a także Ole Egberg Mikkelsen – Ambasador Królestwa Danii w Polsce.

Głównym tematem tegorocznej edycji konferencji była integracja rynków gazu w regionie bałtyckim, której poświęcono specjalne wydarzenie – Bałtycki Szczyt Gazowy.

Zaszczyt otwarcia inauguracyjnych obrad XXII edycji GAZTERM przypadł prezesowi DISE Remigiuszowi Nowakowskiemu, który moderował otwierający konferencję panel dyskusyjny poświęcony „Bezpieczeństwu, rozwojowi i integracji nadbałtyckich rynków gazu”. Udział wzięli w nim tak znamienici goście jak Minister Piotr Naimski, Pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, Žygimantas Vaičiūnas – Minister Energii Republiki Litewskiej, Ole Egberg Mikkelsen – Ambasador Królestwa Danii w Polsce, a także Marcin Roszkowski – Prezes Zarządu Instytutu Jagiellońskiego.

Ranga uczestniczących w tym wydarzeniu gości pokazuje jakim zaufaniem i ekspercką estymą cieszą się eksperci DISE, którym powierzane są do moderacji kluczowe debaty i dyskusje konferencji.

gazterm2019-3www
gazterm2019-1www