Program „Planeta Przyszłości” to inicjatywa Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych mająca na celu popularyzacje tematów związanych z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. Założeniem projektu jest zwiększanie świadomości społeczeństwa z zakresu problemów złożonych i długoterminowych, takich jak osiągnięcie zeroemisyjności Państwa, troski o zielono-niebieską infrastrukturę miast oraz wpływu podejmowanych decyzji na kolejne pokolenia.

Luty 2024

Bezpieczeństwo w technologii SMR

27.02.2024

 • Dlaczego technologia SMR jest bezpieczna?
 • Czy to prawda, że wyłączenie i chłodzenie reaktora zapewniają prawa przyrody?
 • Czym jest tzw. „bezpieczeństwo w głąb”?

Wiemy, że wprowadzanie technologii SMR może powodować wiele pytań, dlatego na bieżąco odpowiadamy na wszystkie nurtujące kwestie. Dziś przyjrzymy się poszczególnym barierom w reaktorze SMR, które zapewniają jego bezpieczeństwo.

Czytaj więcej >>

SMR a zmniejszenie emisji CO2

15.02.2024

Zgodnie z raportem IPCC (“Fifth Assessment Report of the Intergovernmental Panel on Climate Change (IPCC) – Climate Change”) energetyka jądrowa w okresie eksploatacji ma porównywalny z odnawialnymi źródłami energii, takimi jak elektrownie wiatrowe lub słoneczne, potencjał ograniczania szkodliwych emisji do środowiska.

Czytaj więcej >>

post-smr-efektywnosc-energetyczna

07.02.2024

Reaktory BWRX-300 są energetycznie równie efektywne jak tradycyjne elektrownie jądrowe tego samego typu. Jest to zdeterminowane prawami przyrody, czyli maksymalną temperaturą pary generowanej w rdzeniu reaktora. Natomiast reaktory SMR z ich prostotą konstrukcji, łącznie z ich modułowością, będą powstawać przy znacznie mniejszych nakładach.

Czytaj więcej >>

Styczeń 2024

fCXkPgDMfZ

Fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne), Źródło https://www.radiowroclaw.pl

31.01.2024

Czy małe elektrownie atomowe to konieczność? We Wrocławiu zakończyła się debata naukowców i ekspertów na temat budowy w Polsce małych reaktorów jądrowych.
Przestawienie się na atom to konieczność, bowiem elektrownie węglowe już długo nie wytrzymają, mówi prof. Wacław Gudowski z Królewskiego Instytutu Technologicznego w Sztokholmie.

Link do artykułu >>

Recyklig odpadów jądrowych

25.01.2024

Jak wygląda recykling odpadów jądrowych? Posłużmy się przykładem technologii BWRX-300: w wyładowanym, użytym paliwie reaktorów jest tylko 4% prawdziwego, bezużytecznego „popiołu jądrowego”, 96% to uran, pluton i inne pierwiastki zwane mniejszymi aktynowcami.

Czytaj więcej >>

SMR a składowanie odpadów

23.01.2024

SMR to ogólna nazwa reaktorów różnych technologii. Ilość odpadów zależy w dużym stopniu od tego, w jakiej technologii jest skonstruowany – czyli pojawiające się stwierdzenia, że SMR-y będą generować więcej odpadów radioaktywnych niż wielkoskalowe elektrownie jest zbyt ogólnikowe i BARDZO NIEPRECYZYJNE!

Czytaj więcej >>

Ekonomiczny bilans SMR

19.01.2024

Polskę czekają wyłączenia na dużą skalę stabilnych mocy w krajowych elektrowniach węglowych, ze względu na dobiegający kres ich eksploatacji. Wiele z tych elektrowni/elektrociepłowni pracuje już teraz na przedłużonym do granic okresie opłacalnej eksploatacji.

Czytaj więcej >>

Jak działają elektrownie SMR?

18.01.2024

Elektrownia SMR to w gruncie rzeczy połączenie odkryć fizyki współczesnej, czyli proces rozszczepienia jąder uranu 235 – z klasyczną „maszyną parową”, której nauczyliśmy się używać na przełomie XVII i XVIII wieku. Rozszczepienie jąder „gotuje wodę, produkuje parę wodną”, która napędza turbinę parową połączoną z generatorem prądu. Generator to prądnica, która kręcąc się wraz z turbiną generuje ogromne ilości energii elektrycznej.

Czytaj więcej >>

Konferencja SMR w Polsce

11.01.2024

Już niedługo, bo 31 stycznia we Wrocławiu, odbędzie się wydarzenie pod tytułem „SMR w Polsce: Nowe Wyzwania i Szanse dla Gospodarki”, organizowane przez DISE Energy.

Obecnie w Polsce trwają intensywne prace w zakresie wprowadzenia innowacyjnych technologii reaktorów małej mocy (SMR), co stanowi kluczowy krok w modernizacji krajowego sektora energetycznego.

Czytaj więcej >>

Grudzień 2023

smr

20.12.2023

SMRy to bez wątpienia technologia bezemisyjna i oszczędna w zużywaniu różnych materiałów, w tym metali ziem rzadkich. Jednocześnie, dostępne zasoby uranu służącego do produkcji paliwa jądrowego nie budzą obaw jeśli chodzi o bezpieczeństwo dostaw. Wiele krajów, jak np. Szwecja i Finlandia, odchodzi od podejścia, zakładającego przyszłość energetyki zdominowanej przez odnawialne źródła energii: strategie bazują na zapewnieniu BEZEMISYJNYCH, ale STABILNYCH (sterowalnych), dostępnych i zrównoważonych źródeł energii („changed from 100% renewable to 100% fossil-free”).

Czytaj więcej >>

smr

13.12.2023

Pierwotnie idea małych reaktorów jądrowych (SMR) adresowana była do wąskiego grona potencjalnych odbiorców, w rejonach trudno dostępnych, pozbawionych dostępu do sieci energetycznej, gdzie ciężko jest również dostarczać paliwa. Brak sieci energetycznej oznacza problemy z dostawą, ale też z odbiorem energii elektrycznej: stąd choroba wieku dziecięcego pierwszych reaktorów SMR – bardzo mała moc.

Czytaj więcej >>

Listopad 2023

Dawid Jackiewicz

29.11.2023

Czym charakteryzują się SMR-y?
Ile małych reaktorów powinno powstać w Polsce?
Jaką rolę mogą odegrać SMR-y w procesie transformacji polskiej energetyki?

Między innymi na takie pytania odpowiedział wiceprezes
DISE ENERGY – Dawid Jackiewicz

Zapraszamy do lektury!

Link do artykułu
#SMR #Energetyka #Gospodarka

Październik 2023

26.10.2023

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Remigiusz Nowakowski, prezesem DISE ENERGY na temat konieczności dywersyfikacji źródeł zaopatrzenia i technologii w energetyce.

Link do wywiadu

Warszawa, 31.05.2023. Wiceprezes Orlen Synthos Green Energy Dawid Jackiewicz podczas konferencji prasowej w siedzibie MEiN w Warszawie, 31 bm. Temat spotkania: "Ogłoszenie powstania Europejskiego Centrum Kształcenia Kadr dla Energetyki Jądrowej (ECKKJE)". (ls/doro) PAP/Leszek Szymański

Fot.: Źródło https://www.pap.pl

05.10.2023

„W planie minimum zakładającym docelowo 10 bloków SMR do 2035 roku nasz program inwestycyjny kosztowałby ok. 15 mld euro. To jednak nie wyczerpuje naszych ambicji” – mówi dla PAP Dawid Jackiewicz.

Zapraszamy do lektury wywiadu z wiceprezesem Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych DISE ENERGY.

Link do wywiadu

Wrzesień 2023

Dawid Jackiewicz

29.09.2023

IX Kongres Energetyczny DISE Energy za nami!! Podczas dwóch dni rozmawiano o transformacji energetycznej Polski. Rozmawiano między innymi o miksie energetycznym i tym w jaki sposób polska energetyka może starać się nadążyć za zmianami wymuszającymi ograniczenie energii pochodzącej z węgla.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania rozmowy z Dawid Jackiewicz o podsumowaniu Kongresu

Link do wywiadu

wywiad-RN

13.09.2023

„Transformacja energetyczna sposobem na wyjście z kryzysu – to hasło IX Kongresu Energetycznego, który odbędzie się we Wrocławiu 27 i 28 września 2023 r. W jakim kierunku powinna rozwijać się polska energetyka, żeby zapewnić bezpieczeństwo energetyczne kraju i ceny energii przystępne dla odbiorcy oraz jakie technologie z dziedziny energetyki wiodą prym na Dolnym Śląsku” – o tym mówił w Rozmowie Echo 24 – Remigiusz Nowakowski prezes DISE ENERGY

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy

Dawid Jackiewicz - forum w Krynicy

12.09.2023

Już jutro rozpoczyna się trzydniowa konferencja (13-15 września 2023 r.) KRYNICA FORUM, która jest międzynarodowym wydarzeniem podczas którego prelegenci dyskutują o najważniejszych tematach społeczno-gospodarczych.

Podczas drugiego dnia KRYNICA FORUM odbędzie się panel pn. „Polski atom. Co oznacza dla nas zwrot ku energetyce jądrowej?” w którym jednym z prelegentów będzie Dawid Jackiewicz, wiceprezes zarządu DISE ENERGY.

Zapraszamy!

Sierpień 2023

Dawid Jackiewicz forum w Karpaczu

31.08.2023

Jedną z ważnych kwestii, o których dyskutować będą eksperci podczas Forum Ekonomiczne w Karpaczu będzie energetyka jądrowa.
6 września w panelu Fundacji Four Reasons „Jak rozmawiać o energetyce jądrowej, aby ją oswoić” udział weźmie Dawid Jackiewicz
, wiceprezes zarządu DISE ENERGY

Zapraszamy!

energetykajądorowa hasztagkongresenergetyczny hasztagtransformacjaenergetyczna

Remigiusz Nowakowski forum w Karpaczu

30.08.2023

Forum Ekonomiczne w Karpaczu to największa konferencja polityczno-gospodarczą w Europie Środkowej i Wschodniej, na której eksperci, politycy, specjaliści dyskutują o ważnych tematach – bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego czy współczesnych wyzwaniach. W tak ważnych rozmowach nie może zabraknąć głosu Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych. 6 września 2023 o godz. 11:10 zapraszamy na panel „Rozwiązania energetyczne z Brandenburgii i Dolnego Śląska: wkład w przyszłościowe zaopatrzenie Europy w energię”, w którym udział weźmie Prezes Zarządu #DISE Remigiusz Nowakowski.

#forumekonomiczne #transformacjaenergetyczna #kongresenergetyczny

Dawid Jackiewicz planeta przyszłości

16.08.2023

Dążenie do neutralności klimatycznej związane jest min.
z koniecznością transformacji polskiej energetyki w kierunku bezpiecznych, zeroemisyjnych i stabilnych źródeł wytwarzania. Proces ten przyniesie wymierne i tak bardzo pożądane pozytywne efekty ekologiczne zwiększając równocześnie szanse na utrzymanie i wzmacnianie konkurencyjności naszej gospodarki.

Czytaj więcej >>

Lipiec 2023

Wywiad - Dawid Jackiewicz

Fot.: Źródło gazetawroclawska.pl

31.07.2023

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Dawid Jackiewicz, wiceprezesem DISE ENERGY.

Rozmowa dotyczyła między innymi tematów:

 • Bezpieczeństwa energetycznego
 • Planów związanych z budową elektrowni SMR
 • Rozwoju gospodarczego

Link do wywiadu

#Energetyka #SMR #Gospodarka

Czerwiec 2023

Dawid Jackiewicz

Fot.: Źródło https://www.money.pl

30.06.2023

„Energetyka jądrowa do tej pory była domeną rządów państw, bo tylko je było stać na budowę instalacji o wartości setek miliardów złotych. W przypadku BWRX-300 mamy do czynienia ze skalą inwestycyjną, której może podjąć się prywatny biznes – mówi Dawid Jackiewicz”

Link do artykułu

atomowe-niebo

Aut. vwalakte, Freepik

29.06.2023

“Wszystkie kraje realizujące dość ambitną agendę transformacji energetycznej i polityki klimatycznej opartej na OZE będą się borykały z wyzwaniami dotyczącymi elektryfikacji” – mówi w rozmowie Remigiusz Nowakowski, prezes DISE ENERGY

Link do wywiadu

Dawid Jackiewicz

Fot.: Źródło https://www.pap.pl

28.06.2023

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Dawid Jackiewicz, wiceprezesem DISE ENERGY. Tematem rozmowy był rozwój tzw. małego atomu.

Link do wywiadu

energetyka

28.06.2023

O znaczeniu dwóch ważnych dla energetyki projektów – Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego ( NABE ) oraz aktualizacji Polityki energetycznej Polski 2040 (PEP) mówił w rozmowie z wnp.pl Remigiusz Nowakowski, prezes Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych DISE ENERGY.
Link do artykułu

27.06.2023

KONGRES 590 to ważne wydarzenie gospodarcze w Polsce, które odbywa się od 2016 r. pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP.
Prelegentem 8 edycji Kongresu był Dawid Jackiewicz, wiceprezes zarządu DISE ENERGY, który wziął udział w panelu „BWRX 300 – realne rozwiązani dla przemysłu, ciepłownictwa i energetyki”.
Link do relacji z dyskusji

magazyny energii

Źródło: RetxinkX

27.06.2023

„Wprowadzenie taryfy dynamicznej powinno zmienić model opłacalności instalacji magazynów energii, co pozwoli zwiększyć poziom oszczędności generowanych przez świadomych odbiorców – mówi Remigiusz Nowakowski, prezes Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych (DISE ENERGY), w rozmowie z BiznesAlert.pl

Zapraszamy do przeczytania całego wywiadu z Remigiuszem Nowakowskim, prezesem DISE

Link do wywiadu
#oze #energia #gospodarka

Remigiusz Nowakowski

26.06.2023

Już w najbliższy czwartek, Remigiusz Nowakowski, prezes zarządu DISE ENERGY weźmie udział w debacie redakcji dziennika Rzeczpospolita. Uczestnicy debaty dyskutować będą o tym jak zbudować prawdziwą odporność i należność energetyczną.

Zapraszamy!!

#energia #transformacjaenergetyczna #OZE

#niezależnośćenergetyczna #kongresenergetyczny #DISE

PSEW 2023

23.06.2023

Wczoraj zakończyła się trzydniowa Konferencja Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej – PSEW 2023 – największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie branżowe poświęcone energetyce wiatrowej.

DISE ENERGY było organizatorem jednego z paneli „Wydarzenie towarzyszące Okrągły stół – Więcej OZE w sieci”. Remigiusz Nowakowski, prezes zarządu DISE ENERGY rozmawiał z uczestnikami m.in. o tym. czy wg branży OZE cel, wskazany w planach rozwoju PSE do 2030 roku w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym, że potencjał odnawialnych źródeł energii ma sięgnąć 100 TWh – czyli 50% zapotrzebowania na energię w Polsce jest możliwy do zrealizowania.

Dawid Jackiewicz

21.06.2023

Zapraszamy do lektury wywiadu z Dawid Jackiewicz, wiceprezesem Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych DISE ENERGY

Link do wywiadu

Konferencja PSEW

16.06.2023

Już za kilka dni w Serocku odbędzie się ważne wydarzenie branżowe poświęcone energetyce wiatrowej – Konferencja Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej – PSEW 2023.

Na wydarzeniu nie może zabraknąć głosu Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych, który jest organizatorem panelu „Wydarzenie towarzyszące Okrągły stół – Więcej OZE w sieci”. Panel poprowadzi Remigiusz Nowakowski, prezes DISE ENERGY.

Zapraszamy 21 czerwca 2023 r., o godz. 15:30.

bwrx

15.06.2023

Podczas konferencji „SMR – modułowy atom dla biznesu” (Polska inkubatorem technologii SMR w Europie?), organizowanej przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców / Union of Entrepreneurs and EmployersDawid Jackiewicz, wiceprezes DISE ENERGY przedstawił prezentację pt. „Inwestycje w SMR-y planowane przez ORLEN Synthos Green Energy”.

fot. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców / Union of Entrepreneurs and Employers

15.06.2023

Przed nami IX Kongres Energetyczny organizowany przez Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Remigiusz Nowakowski, prezesem DISE ENERGY.

Link do wywiadu

Warto być z nami 27-28 września we Wrocławiu.
Link do rejestracji na Kongres

Forum Gospodarcze

14.06.2023

Już jutro, 15 czerwca 2023 r. odbędzie się Forum Gospodarcze Brandenburgia – Dolny Śląsk poświęcone tematyce „Innowacyjne Technologie Energetyczne”.

Forum jest platformą skupiającą ekspertów, przedsiębiorców oraz innowatorów z branży energetycznej. W wydarzeniu udział weźmie Remigiusz Nowakowski, prezes DISE ENERGY.

praca1
energy1
fabryka1

Maj 2023

KongresPV

29.05.2023

Już jutro w Warszawie rozpoczyna się najważniejsze wydarzenie w branży PV – Kongres PV 2023, którego DISE ENERGY jest partnerem.

Remigiusz Nowakowski, prezes DISE ENERGY weźmie udział w panelu dyskusyjnym „Odnawialne źródła energii drogą do niezależności energetycznej Polski”.

#energy #fotowoltaika #bezpieczeństwo #energetyczne
#transgormacja #energetyczna

1685107793354-w

26.05.2023

#Samorządowy #Kongres #Trójmorza jest międzynarodowym wydarzeniem  skupiającym się na tematach dotyczących współpracy regionów w zakresie energii, transportu, komunikacji cyfrowej i gospodarki. W Kongresie uczestniczą przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, sektora nauki i biznesu z 12 państw Inicjatywy Trójmorza (Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii, Konferencję otworzył Prezydent Andrzej Duda.

DISE ENERGY był partnerem merytorycznym kongresu i panelu dot. bezpieczeństwa energetycznego i transformacji sektora energii w aspekcie geopolitycznym. Panel, który poprowadził Remigiusz Nowakowski, prezes DISE ENERGY był okazją do podzielenia się przez uczestników swoimi spostrzeżeniami dot. energii odnawialnej. Prelegenci podczas dyskusji potwierdzili, że to energia odnawialna będzie filarem transformacji energetycznej w najbliższych latach.

#inicjatywatrójmorza #threeseas #trójmorze #3seas
#3siif #fundusztrójmorza

1685107793810-w
1685107793810-w
1684328335761

17.05.2023

Zbudowanie zeroemisyjnych źródeł wytwarzania energii elektrycznej o odpowiedniej mocy to klucz do uruchomienia gospodarki wodorowej w Polsce i w skali całej Europy. Tak brzmi jeden z głównych wniosków sformułowanych w trakcie dyskusji z udziałem Dawid Jackiewicz Wiceprezesa Zarządu ORLEN Synthos Green Energy, przeprowadzonej w ramach 26 edycji Konferencji GAZTERM w Międzyzdrojach.

Wdrożenie nowatorskiej technologii w postaci modułowej elektrowni atomowej – SMR, powinno zdecydowanie poprawić warunki dla rozwoju produkcji zeroemisyjnego wodoru w różnych lokalizacjach na terenie naszego kraju – mówił Dawid Jackiewicz. Walory technologiczne „małej” energetyki jądrowej powodują, że budowa takich obiektów jest mniej czasochłonna (w porównaniu do energetyki wielkoskalowej) oraz elastyczniejsza w zakresie fizycznego umiejscowienia. Zakładamy, że dzięki temu będziemy mogli sprawnie zoptymalizować naszą ofertę dla lokalnych i regionalnych potrzeb związanych z produkcją wodoru, i szerzej dekarbonizacją gospodarki – podsumował Dawid Jackiewicz.

#smr #wodór #atom

1684328335473
1684328335477
1684155739519-w

15.05.2023

Podczas 26 edycji Konferencji Gazterm uczestnicy panelu „Partnerstwo transatlantyckie dla bezpieczeństwa dostaw gazu”, którego moderatorem był Remigiusz Nowakowski, prezes DISE ENERGY rozmawiali m.in o geopolitycznym podłożu kryzysu gazowego w Europie, współpracy regionalnej na rzecz bezpieczeństwa energetycznego, amerykańsko-europejskim partnerstwu strategicznemu w zakresie dostaw gazu
Tuż przed panelem Remigiusz Nowakowski zaprezentował wnioski z raportu „Gaz zakładnikiem geopolityki”, który został opracowany w ramach współpracy z European Climate Foundation.

1684155739859-w
1684155739045-w
Samorządowy Kongres Trójmorza

12.05.2023

DISE ENERGY jako partner merytoryczny wspiera Samorządowy Kongres Trójmorza Forum Gospodarcze, który skupia się na tematach dotyczących współpracy regionów w zakresie energii, transportu, komunikacji cyfrowej i gospodarki, z 12 państw Inicjatywy Trójmorza.

Podczas tegorocznego wydarzenia, 16 maja 2023 r. Remigiusz Nowakowski, prezes DISE ENERGY poprowadzi panel „Bezpieczeństwo energetyczne i transformacja sektora energii w aspekcie geopolitycznym” w którym udział wezmą:

 • Jarosław Kwasek – Prezes Zarządu PGE Dystrybucja
 • Katarzyna Suchcicka – Dyrektor Generalny OX2
 • Dariusz Dumkiewicz – Zastępca Prezesa Zarządu Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.
 • Jacek Janiszek – Wiceprezes Zarządu Spółki Grupa Azoty Puławy
 • Piotr Podgórski– Dyrektor Naczelny ds. Transformacji, KGHM Polska Miedź S.A.

#inicjatywatrójmorza #threeseas #trójmorze #3seas #3siif #fundusztrójmorza

Gazterm 26

12.05.2023

Już 15 maja w trakcie 26 edycji Konferencji Gazterm panel dyskusyjny pt.: „Partnerstwo transatlantyckie dla bezpieczeństwa dostaw gazu” poprowadzi Remigiusz Nowakowski, prezes DISE ENERGY. Dyskusja zostanie poświęcona m.in. geopolitycznemu podłożu kryzysu gazowego w Europie, współpracy regionalnej na rzecz bezpieczeństwa energetycznego, amerykańsko-europejskiemu partnerstwu strategicznemu w zakresie dostaw gazu

W panelu udział wezmą

 • Mateusz Berger, Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetyczne;
 • Piotr Dziadzio, Sekretarz Stanu, Ministerstwo Klimatu i Środowiska;
 • Inga Žilienė, Wiceminister Energii Republiki Litwy;
 • Constantin BOROSAN, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Energii Republiki Mołdawii;
 • Ole Toft, Ambasador Królestwa Danii

Konferencja Gazterm to kluczowe forum wymiany doświadczeń użytkowników rynku gazu, ciepła i energii elektrycznej, miejsce prezentacji najnowszych osiągnięć technicznych i technologicznych branży energetycznej.

Przypominamy, że przed panelem Remigiusz Nowakowski, prezes DISE ENERGY zaprezentuje wnioski z raportu „Gaz zakładnikiem geopolityki”, który został opracowany w ramach współpracy z European Climate Foundation.

1683867150082

12.05.2023

Zapraszamy do lektury artykułu w którym o atomowych planach Orlen Synthos Green Energy mówi Dawid Jackiewicz, wiceprezes DISE

Link do artykułu

#atom #energetykajądrowa #SMR

wiatrak1
eko1
slonce1

Kwiecień 2023

baner-erra-wystapienie_R_Nowakowski-v2a

26.04.2023

Już jutro, 27 kwietnia 2023 r. Remigiusz Nowakowski, prezes DISE ENERGY, podczas Międzynarodowego Spotkania Regulatorów Energii Energy Regulators Regional Association (ERRA) weźmie udział w dyskusji na temat łączenia sektora energetycznego i gazu.

1682433359178-w

25.04.2023

Podczas XV European Economic Congress (Europejski Kongres Gospodarczy) Katowice, Poland nie zabrakło dyskusji o energetyce i gazie. Remigiusz Nowakowski prezes DISE ENERGY przedstawił wnioski z najnowszego raportu „Gaz zakładnikiem geopolityki.” Wykorzystanie gazu ziemnego na cele energetyczne w Unii Europejskiej w aspekcie odziaływania czynników geopolitycznych.

Dawid Jackiewicz, wiceprezes DISE ENERGY był natomiast jednym z prelegentów dyskusji o energetyce atomowej – „SMR, czyli atom na miarę”.

1682433360647-w
1682433360060-w
IX Dolnośląski Kongres Samorządowy

19.04.2023

Podczas IX Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego Remigiusz Nowakowski, prezes DISE ENERGY wziął udział w dyskusji poświęconej trendom i wyzwaniom dla Dolnego Śląska w transformacji energetycznej.

EEC

19.04.2023

25 kwietnia | European Economic Congress (Europejski Kongres Gospodarczy) Katowice, Poland

Już za kilka dni Remigiusz Nowakowski, prezes DISE ENERGY będzie moderatorem panelu pn. „Gaz, energetyka, przemysł” podczas drugiego dnia XV EEC, 25 kwietnia w godz. 15:00-16:00.

Dyskusja będzie dotyczyła bezpieczeństwa dostaw gazu ziemnego dla sektorów przemysłu, energetyki i ciepłownictwa wobec wpływu czynników geopolitycznych. Prelegenci będą dyskutowali o przyszłości gazu w odniesieniu do procesu elektryfikacji; możliwych scenariuszach w związku z zakłóceniem łańcuchów dostaw; perspektywach wdrożenia gazów odnawialnych i nie tylko.

Gośćmi panelu będą:

Zapraszamy

IX Dolnośląski Kongres Samorządowy

13.04.2023

Już za tydzień, 19 kwietnia, na Tarczyński Arena odbędzie się IX Dolnośląski Kongres Samorządowy pod hasłem „Samorządowe wyzwania”. Wśród paneli dyskusyjnych nie zabraknie rozmowy o transformacji energetycznej.

Remigiusz Nowakowski, prezes DISE ENERGY będzie jednym z panelistów debaty pt. „Transformacja energetyczna: trendy i wyzwania dla Dolnego Śląska”

Serdecznie zapraszamy!!

#energy #transformacjaenergatyczna #zielonaenergia #dolnyslask

EuroPOWER

06.04.2023

13 i 14 kwietnia w Warszawie odbędzie się już po raz 37 jedna z najważniejszych konferencji energetycznych – Konferencja EuroPOWER & OZE POWER, na której nie może zabraknąć Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych DISE ENERGY.

Remigiusz Nowakowski, prezes DISE ENERGY będzie jednym z prelegentów w panelu „Potencjał biogazu i biometanu – energia z odpadów – szansa na tańszy prąd i ciepło”.

Zapraszamy!!!

#energy #oze #transformacjaenergetyczna

Debata Ambasada Paryż

03.04.2023

13 i 14 kwietnia w Warszawie odbędzie się już po raz 37 jedna z najważniejszych konferencji energetycznych – Konferencja EuroPOWER & OZE POWER, na której nie może zabraknąć Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych DISE ENERGY.

Remigiusz Nowakowski, prezes DISE ENERGY będzie jednym z prelegentów w panelu „Potencjał biogazu i biometanu – energia z odpadów – szansa na tańszy prąd i ciepło”.

Zapraszamy!!!

#energy #oze #transformacjaenergetyczna

Zero emisji, zero zmartwień