www-baner4
ikona1

ZNACZENIE CYBERBEZPIECZEŃSTWA

W dobie postępującej cyfryzacji, obecnej w wielu obszarach naszego życia oraz determinującej niemal wszystkie procesy zachodzące w przedsiębiorstwach, cyberbezieczeństwo jest jedną z najważniejszych składowych bezpieczeństwa gospodarczego w skali globalnej.

ikona2

INFRASTRUKTURA KRYTYCZNA W OBLICZU CYBERZAGROŻEŃ

Systemy energetyczne jako część infrastruktury krytycznej są szczególnie narażone na cyberataki, które mogą mieć ogromne konsekwencje (nie tylko wpływają na bezpośrednie bezpieczeństwo i komfort życia ludzi, ale także powodują chaos i panikę wśród społeczeństwa, co z kolei przekłada się na wzrost poczucia zagrożenia, brak stabilności całego państwa).

PARTNERZY

Organizator

DISE

Partnerzy Wydarzenia

test-army1
CyberForces-logo-red-2

Partner Merytoryczny

comsec

AGENDA

Rozpoczęcie webinaru

11:00

Prelekcja: Ochrona cyberprzestrzeni strategicznym wyzwaniem dla współczesnego bezpieczeństwa

Prowadzący: Marcin Sienkiewicz, DISE
15 min

Prelekcja: Bezpieczeństwo danych a ataki socjotechniczne

Prowadzący: Paweł Wałuszko, TestArmy CyberForces
  ok. 25 min

Q&A z Pawłem Wałuszko

 5 min

Prelekcja: How to prepare for a ransomware attack? / Jak się zabezpieczyć przed atakiem typu ransomware?

Prowadzący: Sergei Penchuk, CTO at Comsec
15 min

Q&A z Sergei Penchuk

5 min

Panel dyskusyjny

Prowadzący: Wojciech Jakóbik, Redaktor naczelny BiznesAlert.pl
Uczestniczący: Tomasz Szpikowski, Prezes Zarządu i współwłaściciel spółki Bergman Engineering
Paweł Gruszecki, Radca prawny, Counsel w Praktyce IP&TMT, Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka sp. k.
Aleksander Ludynia, Dyrektor bezpieczeństwa w międzynarodowej firmie zajmującej się rozwojem oprogramowania i usług Software as a Service.
 30 min

Q&A z uczestnikami panelu dyskusyjnego

10 min

Zakończenie

13:00

PRELEGENCI

Wojciech_Jakóbik

Wojciech Jakóbik

Analityk sektora energetycznego od 2009 roku.
Redaktor naczelny BiznesAlert.pl.


Czytaj więcej

Autor publikacji prasowych i naukowych o energetyce.
Paweł Wałuszko

Paweł Wałuszko

Doświadczony administrator sieci i propagator rozwiązań IT
ze środowiska Doliny Krzemowej.


Czytaj więcej

Absolwent Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, Uniwersytetu Stanforda i RANEPA; udzielał się w przedsięwzięciach takich jak „Poland-Silicon Valley Entrepreneurship Exchange” oraz współorganizował projekt-akcelerator startupów „Recreating Silicon Valley” na Uniwersytecie Stanforda. Odpowiedzialny za rozwój produktów i ochronę danych, projektował i wdrażał rozwiązania informatyczne dla środowiska akademickiego i biznesu w Europie i USA.

Obecnie zajmuję się biznesowymi powiązaniami Doliny Krzemowej z krajami Europy Środkowo-Wschodniej: wymianą wiedzy, rozwojem produktów i edukacją w zakresie cyberbezpieczeństwa.

W Polsce i poza granicami kraju znany z licznych wykładów poświęconych przeciwdziałaniu atakom socjotechnicznym, kultywowania kultury bezpiecznej pracy z danymi poufnymi oraz wczesnego wykrywania anomalii sieciowych. Pasjonat technologii open-source, współpracuje ze startupami w zakresie tworzenia i zabezpieczania rozwiązań geolokalizacyjnych.

Marcin Sienkiewicz

dr Marcin Sienkiewicz

Pracownik naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego.
Ekspert DISE w zakresie bezpieczeństwa energetycznego.


Czytaj więcej

Dyrektor Rynku Gazu TGE S.A. Odpowiedzialny za realizację projektu hubu gazowego w TGE S.A.

Prezes Zarządu Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych w latach 2016-2018.
Ekspert Forum Polityki Wschodniej.

Wykładowca studium podyplomowego Współczesne zagadnienia projektowania, budowy i eksploatacji systemów gazociągowych na Politechnice Wrocławskiej.

Publicysta i recenzent „Wiadomości Naftowych i Gazowniczych” – miesięcznik wydawany przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego.

W latach 2008 – 2010 współpraca ekspercka w zakresie bezpieczeństwa narodowego i energetycznego z BBN i Kancelaria Prezydenta RP.

W roku 2013 odbył staż dydaktyczny w VŠB – Technical University of Ostrava.

W okresie grudzień 2013 r. – styczeń 2014 r. stażysta w Biurze Studiów i Projektów Gazownictwa GAZOPROJEKT SA. Autor studium koncepcyjnego poświęconego utworzeniu w Polsce hubu gazowego.

Uczestnik i współorganizator wielu konferencji poświęconych tematyce energetycznej. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu bezpieczeństwa energetycznego, polityki energetycznej współczesnych państw, funkcjonowania międzynarodowych ryków energetycznych.

Zainteresowania naukowe: geopolityka i geografia ekonomiczna, bezpieczeństwo energetyczne, rynki energetyczne, polityka zagraniczna i bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Aleksander-Ludynia

Aleksander Ludynia

Dyrektor bezpieczeństwa w międzynarodowej firmie zajmującej się
rozwojem oprogramowania i usług Software as a Service.


Czytaj więcej

Posiada ponad 14 lat doświadczenia w zakresie cyberbezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem w obszarze IT. Swoje doświadczenie zdobywał pracując w zespole Advanced Security Center firmy doradczej EY oraz jako szef zespołu bezpieczeństwa IT/OT w jednej z największych grup kapitałowych w Polsce. Współpracował również z Politechniką Śląską oraz Akademią Marynarki Wojennej, gdzie prowadził wykłady dotyczące audytu bezpieczeństwa systemów informatycznych oraz ochrony danych osobowych w globalnych rozwiązaniach informatycznych. Sprawuje ponadto nadzór merytoryczny nad platformą edukacyjną Misja: Cyberbezpieczeństwo. Posiadacz certyfikatów CISSP, CISM, CISA, CIA oraz CEH.

Tomasz-Szpikowski-Bergman-Engineering-2

Tomasz Szpikowski

Prezes Zarządu i współwłaściciel spółki Bergman Engineering zajmującej się zatrudnianiem ponad 500 inżynierów i specjalistów do dużych projektów technicznych oraz centrów R&D w całej Europie.


Czytaj więcej

Ukończył Zarządzanie Kadrami na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jest współzałożycielem firmy Work Service S.A., w której piastował przez 10 lat stanowisko Prezesa Zarządu. Poprowadził firmę ścieżką wielu sukcesów, nagród i wyróżnień do pozycji lidera na rynku pracy wraz z 15 tys. zespołem pracowników.

Pełni również funkcję Prezesa Zarządu w spółce Test Army, zajmującej się cyberbezpieczeństwem i utrzymaniem jakości w sieci, gdzie pracuje zespół 80 testerów, quality managerów i hackerów.

W 2005 roku założył Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia, które aktualnie zrzesza 50 Agencji Pośrednictwa Pracy. Jego osobiste osiągnięcia biznesowe to Tytuł Przedsiębiorcy roku Ernst & Young w kategorii Nowy Biznes w 2003 roku oraz Nagroda Johny Walker Keep Walking.

Jako anioł biznesu inwestuje w młode polskie startupy, posiadające innowacyjną technologię lub rozwiązania. Pomaga również rozwijać przedsiębiorczość wśród studentów jako ekspert Akademii Biznesu AKME, działającej przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Jest fundatorem utworzonej w 2013 roku Fundacji MAIO, która propaguje i wspiera rodzinę i system pieczy zastępczej.

W latach 2014-2019 jako Konsul Honorowy Republiki Korei zajmował się promocją rozwoju współpracy politycznej, kulturalnej, naukowej i gospodarczej pomiędzy Republiką Korei a Polską, w szczególności obszarem Dolnego Śląska.

Prywatnie pasjonuje się motoryzacją, biega i gra w tenisa.

Pawel_Gruszecki

Paweł Gruszecki

Radca prawny,
Counsel w Praktyce IP&TMT,
Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka sp. k.


Czytaj więcej

Specjalizuje się w obsłudze prawnej projektów wymagających wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa, prawa IT, ochrony danych osobowych, prawa autorskiego, prawa mediów oraz prawa telekomunikacyjnego. Kieruje obsługą prawną m.in. projektów dostosowania podmiotów posiadających status operatora usług kluczowych (OUK) do wymogów Ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.

Sergei

Sergei Penchuk

Dyrektor Techniczny (CTO), Comsec


Czytaj więcej

Posiadając 15 lat doświadczenia w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego i technologii informatycznych, Sergei Penchuk rozpoczął swoją karierę jako oficer IT w elitarnej dywizji bezpieczeństwa cybernetycznego IDF C4i, która odpowiada za obronę cybernetyczną wojska.

W 2014 r. rozpoczął pracę w Comsecu, gdzie pełnił szereg kluczowych funkcji w Izraelu i Holandii. Przez kolejne 4 lata pracował jako konsultant ds. bezpieczeństwa danych, kierownik projektu, account manager i kierownik zespołu technicznego, odpowiedzialny za doradztwo dla firm energetycznych, banków i instytucji prywatnych w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego, reagowania na incydenty i bezpiecznego rozwoju produktów.

Od 2018 roku Sergei jest Dyrektorem Technicznym (CTO) firmy Comsec, odpowiedzialnym za strategiczne projekty krajowe na całym świecie, służąc jako zaufany doradca dla przedsiębiorstw, od gigantów finansowych po młode startupy, pomagając im w poprawie ich pozycji w zakresie bezpieczeństwa. Bierze również odpowiedzialność za kształtowanie trendów w zakresie bezpieczeństwa, identyfikowanie nowych możliwości innowacji oraz kierowanie rozwojem wizji firmy.

Sergei posiada certyfikat CISSP od 2016 roku i jest aktywnym uczestnikiem profesjonalnej społeczności zajmującej się cyberbezpieczeństwem.

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Koszt udziału w Webinarze: 300 zł netto

PATRONI MEDIALNI

Biznes Alert
CIRE
energetyka-cyber
cyberdefence

KONTAKT

paulina-sroka

Paulina Sroka
Specjalista ds. Projektów

tel.: +48 571 807 157
e-mail: paulina.sroka@dise.org.pl