Szanowni Państwo,

Wyjazd studialny na morską farmę wiatrową Anholt w Danii za nami. To był niezwykle intensywny, ale i cenny czas pod względem zdobytej wiedzy oraz doświadczenia. Wspólnie mogliśmy przyjrzeć się duńskim doświadczeniom związanym z morską energetyką wiatrową, wymienić wiedzą, spostrzeżeniami i wzajemnie zainspirować w tym obszarze. 

Bez wątpienia sektor odnawialnych źródeł energii jest odpowiedzią na pytania jakie stawia przed nami transformacja energetyczna związana z dekarbonizacją. Przed nami wiele pracy, ale jesteśmy pewni, że pozytywne efekty szybko nam to wynagrodzą. 

Pragnę w tym miejscu serdecznie podziękować Partnerowi Strategicznemu wizyty studialnej w Danii firmie PKN ORLEN SA, którego zaangażowanie umożliwiło zorganizowanie seminarium wyjazdowego na wysokim poziomie i przyjrzenie się duńskiej branży offshore z najbliższej możliwej strony. Najszczersze wyrazy wdzięczności kieruję także w stronę naszego Partnera Energetycznego – Tauron Polska Energia S.A., bez którego wsparcia organizacja wyjazdu nie byłaby również możliwa. 

Za owocną współpracę przy organizacji projektu pragniemy podziękować Polskiemu Stowarzyszeniu Energetyki Wiatrowej, Ambasadzie Królestwa Danii w Polsce oraz Ambasadzie RP w Kopenhadze.

Specjalne podziękowania kierujemy też w stronę Ministerstwa Energii oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu – Patronom Honorowym wyjazdu. 

Jesteśmy przekonani, że pozyskana podczas wyjazdu wiedza merytoryczna oraz nawiązane kontakty biznesowe zaprocentują w postaci nowych rozwiązań organizacyjnych i infrastrukturalnych projektów offshorowych w Polsce oraz staną się przyczółkiem dla rozwoju i optymalizacji całego sektora energetycznego w naszym kraju.

Z poważaniem,

Remigiusz Nowakowski
Prezes Zarządu DISE

Program

Galeria zdjęć

Prezentacje