GAZTERM 2021
Już po raz kolejny organizujemy konferencję, która jest uznawana za prestiżowe wydarzenie w sektorze gazowym i jedno z najważniejszych forów wspierających wymianę doświadczeń pomiędzy przedstawicielami branży gazowej, ciepłowniczej i elektroenergetycznej. Konferencja Gazterm jest także ważnym miejscem prezentacji nowych osiągnięć technicznych i technologicznych w branży energetycznej. Od ponad 20 lat konferencja skupia ekspertów i przedstawicieli sektora gazu, ciepła i energii, naukowców i producentów urządzeń stosowanych w przemyśle gazowym i energetycznym.
Tegoroczna Konferencja pt. Paliwa gazowe w procesie transformacji energetycznej Polski i regionu Trójmorza. Szczyt gazowy Trójmorze – Ukraina, koncentrować się będzie wokół najbardziej aktualnych i przyszłych wyzwań stojących przed branżą energetyczną. Niewątpliwie takim wyzwaniem jest transformacja energetyczna z udziałem paliw gazowych, a w szczególności gazu ziemnego, który ma stać się paliwem przejściowym, pozwalającym na przyspieszenie realizacji celów klimatycznych. W trakcie wydarzenia poruszone zostaną m.in. następujące tematy:
- Gaz ziemny paliwem pomostowym w transformacji energetycznej z perspektywy krajowej i regionalnej;
- Finansowanie inwestycji gazowych w dobie transformacji energetycznej;
- Efektywne wykorzystanie infrastruktury gazowniczej w procesie transformacji energetycznej;
- Gospodarka wodorowa w Polsce na tle doświadczeń międzynarodowych;
- Rola gazu ziemnego w procesie transformacji ciepłownictwa i elektroenergetyki w Polsce i Europie;
- Stan i perspektywy rozwoju rynku biometanu w Polsce;
- Nowe wyzwania dla cyberbezpieczeństwa w dobie przyśpieszonej cyfryzacji energetyki i gazownictwa.
Kontynuując kilkuletnią już tradycję międzynarodowych szczytów gazowych tym razem chcemy skoncentrować się na możliwościach i potencjale współpracy pomiędzy państwami współtworzącymi Inicjatywę Trójmorza i Ukrainą. Podczas Konferencji będziemy chcieli, aby prelegenci zmierzyli się z odpowiedzią na pytania:
- Czy gaz ziemny powinien być paliwem pomostowym dla państw naszego regionu w procesie ich transformacji energetycznej?
- Jak wykorzystać istniejącą i budowaną infrastrukturę dla bezpieczeństwa i płynności transgranicznego handlu gazem w regionie?
- Czy współpraca z Ukrainą w ramach inicjatywy Trójmorza może stworzyć alternatywę dla rosyjsko-niemieckiego sojuszu gazowego?
Zapraszamy serdecznie do udziału