Do grona Patronów Honorowych IV Kongresu Energetycznego we Wrocławiu dołączyły dwie kolejne instytucje. Są to Polsko-Litewska Izba Handlowa oraz Polski Komitet Energii Elektrycznej.

Patronami Honorowymi są także: Ministerstwo Energii, Ambasada Szwecji w Warszawie, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Urząd Regulacji Energetyki, Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Dziękujemy za życzliwość i pomoc w organizacji Kongresu – jednej z najważniejszych imprez dla branży energetycznej i wydobywczej w Polsce.

Nasz nowy partner, Polsko-Litewska Izba Handlowa jest ekskluzywną grupą firm i osób fizycznych prowadzących działalność lub zamierzających działać w obszarze polsko-litewskiej współpracy gospodarczej. Izba gromadzi dla swoich członków informacje o możliwościach biznesowych w obu krajach, buduje relacje z osobami kreującymi życie gospodarcze oraz organizuje konferencje i wydarzenia networkingowe. Izba angażuje się na rzecz tworzenia pozytywnego klimatu dla polsko-litewskich przedsięwzięć gospodarczych, dynamicznej wymiany handlowej między oboma krajami, napływu inwestycji oraz znoszenia barier dla współpracy firm w Polsce i na Litwie. Warto zauważyć, że to nie pierwsza nasza współpraca z tą ważną organizacją biznesową. Przy wsparciu Izby organizowaliśmy niedawno wyjazd studialny na Litwę, gdzie m.in. poznawaliśmy szczegółowo pracę pływającego terminalu LNG w Kłajpedzie.

Polski Komitet Energii Elektrycznej, nasz Patron Honorowy,  jest stowarzyszeniem sektora elektroenergetycznego, którego działalność koncentruje się na zagadnieniach związanych z funkcjonowaniem branży w nowoczesnej gospodarce rynkowej. PKEE angażuje się w działania i projekty, dzięki którym polski sektor elektroenergetyczny może lepiej odpowiadać na wyzwania związane z integracją europejską, zapewniać bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej, konkurencyjny rynek, ochronę środowiska i rozwój nowoczesnych technologii. PKEE aktywnie wspiera rozwój polskiej elektroenergetyki, wpływając opiniotwórczo na kształtowanie racjonalnego i sprzyjającego jej rozwojowi otoczenia regulacyjnego, zarówno w Polsce, jak i Unii Europejskiej. PKEE jest jedyną organizacją reprezentującą interesy polskiego sektora energetycznego w Unii Przemysłu Elektroenergetycznego – EURELECTRIC – będącej największym stowarzyszeniem branży elektroenergetycznej w Europie. Dla DISE PKEE to ważny partner przy tworzeniu programu 4DKE.

Serdecznie zapraszamy do rejestrowania się online na stronie internetowej IV Kongresu Energetycznego www.dise.org.pl oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnej DISE Kongres Energetyczny (do pobrania w AppStore i Google Play).

Zachęcamy również do odwiedzania naszej strony internetowej: www.dise.org.pl, profilu na FB, TT i LinkedIn, gdzie na bieżąco będziemy umieszczać wszelkie informacje dotyczące najbliższej edycji Kongresu.