IV Kongres Energetyczny - nagranie:

Dzień I:

Dzień II:

Nowe oblicze polskiej energetyki

Podstawowym celem organizowanego we wrześniu 2018 roku we Wrocławiu IV Kongresu Energetycznego, jest przedstawienie szerokiego spektrum poglądów i umożliwienie rzeczowej dyskusji w gronie ekspertów i praktyków, na temat najważniejszych zagadnień dotyczących polskiej branży energetycznej, a także jej obrazu na tle przemysłu energetycznego w Europie i w świecie. W naszym przekonaniu tematem najwyższej wagi wciąż pozostaje kwestia bezpieczeństwa energetycznego zarówno Polski, jak i całej Unii Europejskiej. W trakcie Kongresu będziemy się starali odpowiedzieć m.in. na pytania dotyczące kierunków zmian oraz kształtu nowego oblicza polskiej energetyki a także kluczowych przedsięwzięć planowanych i realizowanych przez obecny rząd.

Tematyka obrad obejmie także tradycyjnie zagadnienia związane z nowinkami technicznymi oraz z wdrażaniem innowacji podnoszących efektywność przemysłu energetycznego. Ponadto ważnymi tematami poruszanymi w trakcie paneli będą z pewnością: energetyka jądrowa – polski program narodowy; rola energetyki w rozwoju polskiej elektromobilności – szansa na budowę nowego przemysłu w Polsce; Polska graczem na globalnym rynku LNG; nowe modele biznesowe i trendy elektryfikacji; a także finansowanie innowacji w energetyce.

Dostrzegając wyraźną determinację rządu i spółek w dążeniu do wprowadzeniu jakościowych zmian w wielu segmentach sektora energetycznego, zderzymy te działania z opiniami i doświadczeniami naukowców, ekspertów, praktyków i branżowych decydentów. IV DKE będzie doskonałą platformą do swobodnej wymiany myśli, poglądów i dalekosiężnych wizji. Mamy nadzieję, że pomoże to w podejmowaniu przyszłych decyzji dotyczących funkcjonowania tej tak ważnej dla kraju branży. Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji. Klikając na ten link można wypełnić formularz rejestracyjny.

Także tegoroczna Konferencja otrzymała Patronat Honorowy ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego.

Program IV Kongresu Energetycznego DISE
Wrocław, 19-20 września 2018

Podziękowania

Szanowni Państwo!

Czwarta edycja Kongresu Energetycznego dobiegła końca. W ciągu dwóch dni intensywnych obrad, poruszyliśmy większość najważniejszych dla przyszłości polskiej energetyki i gospodarki zagadnień. Mieliśmy wielką satysfakcję widząc Państwa zaangażowanie oraz słuchając wystąpień prelegentów, które – w naszej ocenie – mogłyby stać się podstawą nowej wizji rozwoju sektora paliwowo – energetycznego w Polsce.

Pierwsze podsumowania to również okazja do podziękowań. Chciałbym zatem w imieniu Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych oraz Partnerów kongresu serdecznie podziękować za Państwa udział w organizowanym przez DISE IV Kongresie Energetycznym, za wkład w toczące się w trakcie kongresu dyskusje oraz za to, że podzieliliście się Państwo z nami swoją wiedzą, doświadczeniem i przemyśleniami.

 

Słowa wdzięczności kierujemy również do Partnerów kongresu, bez których nie bylibyśmy w stanie przygotować tego ważnego wydarzenia. Za wsparcie dziękujemy szczególnie: Partnerowi Tytularnemu – PKN ORLEN S.A., Partnerowi Strategicznemu – PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. oraz Partnerowi Głównemu – TAURON Polska Energia S.A., Partnerom Złotym – Rafako S.A., Asseco Poland S.A, Griffin Group Energy, Microsoft Sp. z o.o., PGNiG S.A., Sempra LNG & Midstream, Partnerom Srebrnym – Enea S.A., Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy Sp.k., IMPEL S.A., Techbrainers Sp. z o.o., Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka Sp.k., BGK – Bank Gospodarstwa Krajowego, KGHM Polska Miedź S.A.,  Partnerom Brązowym – GAZ-SYSTEM S.A., Volvo Polska Sp. z o.o., Towarowa Giełda Energii S.A., Siemens Sp. z o.o., Europejski Instytut Miedzi Sp. z o.o., PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o.

 

Mamy nadzieję, że wartość merytoryczna wystąpień i przeprowadzonych debat Kongresu spełniła Państwa oczekiwania. Liczymy bardzo na Państwa obecność za rok, na piątym, jubileuszowym Kongresie Energetycznym we Wrocławiu, na który już teraz serdecznie Państwa zapraszamy! Informację o dacie Kongresu w 2019 prześlemy niezwłocznie po jej ustaleniu.

Z poważaniem,

Remigiusz Nowakowski
Prezes Zarządu DISE